حاجی‌مشهدی: «رویش» عرصه مناسبی برای فیلمسازان جوان

منتقد فیلم و مدرس سینما درباره جشنواره «رویش» گفت: این جشنواره، عرصه مناسبی برای هنرجویان جوانی است که در سراسر کشوربه تجربه اندوزی مشغولند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» عزیزالله حاجی مشهدی، درباره جایگاه جشنواره فیلم «رویش» ادامه داد: این رویداد بزرگ هنری که در آذرماه سال جاری، پنجمین دوره برگزاری خود را در شهر مشهد، تجربه خواهد کرد، از جمله جشنواره‌هایی است که با تاکید بر مضامین دینی، اخلاقی و معنوی در کار تجربی جوانان فیلمساز کارش را پی خواهد گرفت.
وی با بیان این که جوانان علاقه‌مند و خلاق استان‌های کشور، با همکاری مراکز استانی حوزه هنری، حاصل کارشان را در«رویش» به معرض قضاوت و داوری می‌گذارند، اظهار کرد: در این جشنواره برای نخستین بار «فیلمنامه» و نگارش فیلمنامه‌هایی با مضامین دینی و اخلاقی در کنار بخش اصلی مسابقه قرار گرفته است، به نحوی که دارای گروه انتخاب و داوری مستقلی خواهد بود و این تمهید نیز ازاهمیت ویژه‌ایی برخوردار است.
وی افزود: در خصوص شاخصه‌های سینمای دینی نیز باید به این واقعیت اشاره داشت که سینمای دینی، کلیتی فرا گیر دارد که ممکن است در قالب یک فیلم مستند، مستند – داستانی و یا داستانی در گونه سینمای کودک، سینمای جنگ، سینمای اجتماعی وحتی سینمای حادثه‌یی نیز پیام‌های مورد نظر خود را ارایه کند به همین لحاظ، شاید بتوان تنها در سطح قالب‌های شناخته شده‌یی چون: کوتاه، بلند، مستند، مستند- داستانی، به انواع فیلم‌ها از گونه سینمای دینی اشاره کرد.
وی ادامه داد: هم اکنون این جشنواره، در میان بسیاری از جشنواره‌های موضوعی دیگر، دارای جایگاه ویژه‌ای است.
پنجمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش 9 تا 12 آذرماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا 20 مهرماه مهلت دارند آثارشان را به دبیرخانه جشنواره واقع در: تهران، تقاطع خیابان حافظ و سمیه، حوزه هنری تحویل دهند. همچنین قواعد و فرم ثبت‌نام اینجا قابل دسترس است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان پنجمین رویش معرفی شدند

  برگزیدگان پنجمین رویش معرفی شدند

  برگزیدگان پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی رویش طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیما مشهد معرفی شدند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در ابتدای این مراسم حسن بنیانیان رئیس حوزه هنری طی سخنانی گفت: از امروز خودمان را برای برگزاری رویش ششم آماده می کنیم. امیدواریم از سال آینده کشورهای اسلامی را برای حضور در این جشنواره دعوت کنیم و بتوانیم فیلم‌های همه مسلمانان جهان را در خراسان داوری کنیم.
 • مصلحی: جای یک شبکه ویدیویی فیلم کوتاه خالی است

  مصلحی: جای یک شبکه ویدیویی فیلم کوتاه خالی است

  نشست دبیر پنجمین جشنواره فیلم رویش با فیلمسازان ساعتی پیش با حضور مجید مصلحی، حسن نجفی عضو هیات انتخاب و علی قربانی مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره برگزار شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مجید مصلحی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های مختلف رویش گفت: ما در جشنواره رویش توجه ویژه‌ای به مقوله فیلمنامه داریم.
 • مصلحی: توجه به نگاه مخاطب یکی از اهداف جشنواره پنجم بود

  مصلحی: توجه به نگاه مخاطب یکی از اهداف جشنواره پنجم بود

  مجید مصلحی، دبیر پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی «رویش» با مثبت ارزیابی کردن سطح کیفی جشنواره پنجم، توجه به نوع نگاه مخاطب را یکی از دلایل مهم برای انتخاب آثار در کنار محتوی، مضمون و تکنیک آثار دانست. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مصلحی ضمن مقایسه جشنواره پنجم، با دوره‌های پیشین این جشنواره، گفت: در دوره‌های پیشین، نگاه فیلمسازان به مسائل دینی در پرداختن به نمادها و مناسک ظاهری دین خلاصه می‌شد.
 • اکران آثار جشنواره «فیلم رویش» در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

  همزمان با آغاز جشنواره فیلم رویش در کشور ، اکران آثار برتر جشنواره فیلم رویش در چهارمحال و بختیاری از سوی حوزه هنری در سینما بهمن شهرکرد روز سه شنبه آغاز شد.
 • برنامه کامل روز سوم پنجمین جشنواره «فیلم رویش»

  برنامه کامل روز سوم پنجمین جشنواره «فیلم رویش» چهارشنبه 11 آذر اعلام شد.
آخرین خبرها