اکران فیلم کوتاه حرکتی مثبت در جهت پاسخ به یک نیاز

امیرشهاب رضویان و بیژن میرباقری اکران همزمان فیلم‌های کوتاه در ۶۰ شهر کشور به مناسبت روز ملی سینما را اقدامی مثبت ارزیابی کردند. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن فیلم کوتاه ایران، رضویان در این خصوص گفت: اکران همزمان فیلم‌های کوتاه در کشور، حرکت خوبی در جهت پاسخ‌گویی به نیاز همیشگی سینماگران فیلم کوتاه است که معمولا جایی برای اکران فیلم‌هایشان وجود ندارد.
وی درباره تاثیر اکران عمومی فیلم کوتاه بر روی مخاطب گفت: با تبلیغات و استمرار در نمایش فیلم کوتاه قطعا مخاطب مناسب این گونه سینمایی نیز جذب می‌شود.
وی ادامه داد: اگر فیلم کوتاه به صورت مستمر نمایش داده شود، کم کم به فرهنگ تبدیل شده و با جذب مخاطب به بهبود شرایط سینمایی کشور کمک می‌کند.
رضویان در پایان افزود: این تلاش همکارانم در انجمن فیلم کوتاه را ارج نهاده و از آن‌ها تشکر می‌کنم.
همچنین بیژن میرباقری در این خصوص اظهار داشت: چون فیلم‌های کوتاه شبکه‌ای برای عرضه و فروش ندارند مخاطب آن، دوره‌ای شده و پی‌گیر جریان فیلم کوتاه نمی‌شود.
وی افزود: چون نمایش فیلم‌های کوتاه جریانی ادامه‌دار نیست به  صورت فرهنگ و نیازی برای مخاطب در نیامده است و با چنین شرایطی ممکن است تاثیر معکوس نیز داشته باشد زیرا مخاطبانی را به وجود می‌آورد که برای دنبال کردن آن دچار سرگشتگی می‌شوند.
کارگردان فیلم ما همه خوبیم درباره‌ جذب مخاطب عام برای فیلم کوتاه اظهار داشت: فیلم کوتاه رسالتی برای جذب مخاطب عام ندارد یعنی چون وسیله‌ای مانند سینما و ویدئو ندارد پس نمی‌تواند به رسالتش هم فکر کند. اما اگر امکانات رسانه‌ای مانند شبکه‌ ویدئویی و تلویزیونی و از این دست در اختیار داشته باشد، باعث مخاطب پروری می‌شود.
گفتنی است انجمن فیلم کوتاه ایران با همکاری انجمن سینمای جوان ایران به مناسبت روز ملی سینما، 25 شهریور هشت فیلم کوتاه برگزیده ادوار پیشین خانه سینما را به طور همزمان در تهران و 60 شهر ایران به نمایش می‌گذارد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها