جشنواره «سرزمین زیتون» از نگاه مسئولین استان اصفهان

مسئولین و مدیران سازمان، نهادهای‌های مختلف استان اصفهان ضمن ابراز خشنودی از برگزاری جشنواره سرزمین زیتون در اصفهان این جشنواره را یک حرکت فرهنگ‌ساز عنوان کردند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سیدعلیرضا حسینی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: آثاری که در این جشنواره ارائه شد، تاثیر به سزایی در حوزه فرهنگ و هنر دارد و در واقع برگزاری این جشنواره یک حرکت اساسی است و باعث می‌شود ما نسبت به ظلمی که توسط رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد بی‌تفاوت و بی‌توجه نباشیم و در واقع این جشنواره، همدردی در قالب هنر که نافذترین کلام است را ارائه می‌دهد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزاری جشنواره سرزمین زیتون به صورت همزمان در کشورهای لبنان و سودان را یک تعامل فرهنگی عنوان کرد و افزود: برپایی چنین جشنواره‌ای تاثیرات مثبتی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی خواهد داشت و در حقیقت با برگزاری این جشنواره‌ها، آثار هنرمندان نمایش داده می‌شود و هم اندیشی و تبادل افکار که در توسعه فعالیت‌های فرهنگی موثر است انجام می‌شود.
مهندس عباس حاج رسولیها نائب رئیس شورای عالی استان‌ها، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان و جانشین ستاد بازسازی غزه در اصفهان نیز در گفت‌وگویی ضمن اشاره به استقبال مردم از فعالیت‌های ستاد باز سازی غزه در اصفهان گفت: جشنواره سرزمین زیتون با ارائه تصویری حقیقی و واقعی از سرزمین‌های اشغالی می‌تواند با به تصویر کشاندن وقایع فلسطین و جنایات صهیونیست‌ها در غزه، علاوه بر این که مقاومت و مظلومیت مردم فلسطین را به همه بشناساند، می‌تواند این وقایع را در تمام دنیا به خوبی منعکس کند.
رئیس شورای شهر اصفهان همکاری کشورهای مسلمان در برگزاری این جشنواره را حمایت و پشتوانه خوبی برای مقاومت و مظلومیت مردم سرزمین‌های فلسطین و غزه دانست و افزود: در واقع کشورهای مسلمان با حضور در این جشنواره می‌توانند از فعالیت‌های حزب الله نیز حمایت کنند و پشتوانه خوبی برای مقاومت باشند.
هوشنگ جمشیدیان سرپرست دفتر انجمن سینمای جوانان اصفهان و مسئول مرکز بسیج هنرمندان اصفهان نیز ضمن اشاره به تنوع و کیفیت بالای آثار جشنواره گفت: با توجه اینکه اصفهان نماد مبارزه در دفاع مقدس است و الگوی مبارزان مسلمان جهان است می‌توان گفت میزبانی این جشنواره برای هنرمندان استان بسیار مفید است و فرصتی برای معرفی هنرمندان جوان است.
گفتنی است جشنواره فیلم کوتاه سرزمین زیتون توسط اتحادیه فیلمسازان کوتاه کشورهای اسلامی و انجمن سینمای جوانان امروز با برگزاری آئین پایانی به کار خود پایان می‌دهد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • گزارشی از برگزاری جشنواره «سرزمین زیتون» در بیروت

  نخستین جشنواره فیلم کوتاه مقاومت و غزه «سرزمین زیتون» همزمان با ایران طی برنامه ویژه‌ای در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت برگزار شد.
 • برگزیدگان جشنواره «سرزمین زیتون» معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره «سرزمین زیتون» معرفی شدند

  جشنواره فیلم کوتاه «سرزمین زیتون» با اعلام برگزیدگان در اصفهان به کار خود پایان داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره سرزمین زیتون، جعفری‌جلوه در اختتامیه این جشنواره پس از قرائت آیاتی از سوره "والتین و الزیتون" عنوان کرد: احساس نمی‌کنید این آیات توصیف و تصویر حالات منطقه، خطه و سرزمینی است که موضوع نشست و جشنواره ما است؟
 • پیام معاونت سینمایی و ناصر باکیده به جشنواره «سرزمین زیتون»

  مهندس جعفری جلوه، معاون امور سینمایی و سمعی و بصری و ناصر باکیده دبیر اتحادیه فیلمسازان کوتاه کشورهای مسلمان به جشنواره فیلم کوتاه «سرزمین زیتون» پیام دادند.
 • نمایش 40 فیلم در نخستین روز جشنواره «سرزمین زیتون»

  40 فیلم کوتاه در نخستین روز جشنواره «سرزمین زیتون» به نمایش در می‌آید.
 • جشنواره فیلم کوتاه «سرزمین زیتون» افتتاح شد

  جشنواره فیلم کوتاه «سرزمین زیتون» افتتاح شد

  جشنواره فیلم کوتاه «سرزمین زیتون» صبح امروز با گلباران مزار شهدای اصفهان و برافراشتن پرچم فلسطین توسط کاروان هنرمندان و قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جشنواره با حضور هنرمندان فیلمساز، عکاس و فیلمنامه نویس شرکت کننده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، مدیران انجمن سینمای جوانان ایران و مدیران و مسئولین شهر و استان اصفهان آغاز به کار کرد.
آخرین خبرها