برنامه‌های اولین فصل سینماتک ایسفا اعلام شد

اولین جلسه نمایش فیلم‌های سینما تک ایسفا روز شنبه 25 تیرماه ساعت 18 در پردیس سینمایی صبا مال برگزار می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این سانس، پنج فیلم کوتاه تا آن اندازه دور به کارگردانی علی محمد قاسمی، حرف‌های شبانه به کارگردانی امید عبدالهی، سنگ پشت به کارگردانی امیررضا جلالیان، پستانداران به کارگردانی محمدرضا شیروان و هپروت به کارگردانی محمد روحبخش برای اعضا سینماتک ایسفا به نمایش در خواهد آمد.
فیلم پستانداران اولین نمایش خود را خواهد داشت و فیلم تا آن اندازه دور از موفق‌ترین فیلم‌های کوتاه دهه‌ هفتاد سینمای ایران است.
ضمن اینکه سه فیلم کوتاه دیگر، از فیلم‌های متفاوت، موفق و قابل بحث سال گذشته بوده اند.
سینماتک ایسفا همچنین در این فصل که با عنوان «گزارش یک شهر» کار خود را آغاز خواهد کرد، با مرور مجموعه‎‌ای از فیلم‌های کوتاه سال‌های اخیر که متمرکز بر فضاهای شهری تهران بوده اند 14 فیلم کوتاه مربوط به دهه هشتاد و نود سینمای ایران را نمایش خواهد داد.
انتخاب این فیلم‌ها بیشتر بدلیل استفاده و تمرکز فیلم‌ها بر دو مکان پله و بام در تهران بوده اند.
همزمان با نمایش فیلم‌های «گزارش یک شهر» مقالاتی درباره این موضوع نیز توسط نویسندگان سینمایی و فیلمسازان نوشته شده که منتشر خواهد شد.
همچنین در این فصل 12 فیلم کوتاه از فیلم‌های شرکت کننده در دوازدهمین دوره جوایز آکادمی ایسفا و مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاهی که توسط شاگردان زنده یاد عباس کیارستمی و در طی کارگاه‌های آموزشی آنها ساخته شده، تحت عنوان «کیارستمی و شاگردان» به نمایش درخواهد آمد.
علاوه بر این در بخش «گزارش پارامدیا» چند فیلم کوتاه از دانشجویان سینما که با نگاهی متفاوت به زبان سینما ساخته شده‌اند و فیلم بلند یک فیلمساز فیلم کوتاهی نیز در برنامه‌ی نمایش قرار گرفته است.
طبق اعلام قبلی علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت انجمن فیلم کوتاه و لینک : https://iranianshortfilm.com/cinema برای استفاده از برنامه‌های این فصل ثبت نام و کارت عضویت دریافت نمایند.
جدول زمانبندی نمایش‌های سینماتک ایسفا را می‌توانید ازسایت ایسفا دانلود نمایید. کارت‌های اعضای ثبت نام شده پیش از نمایش افتتاحیه و در صبا مال دراختیار اعضا قرار خواهد گرفت.
پردیس سینمایی صبا مال واقع در خیابان کارگر جنوبی، میدان حر واقع شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها