برنامه روز اول جشنواره فیلم کوتاه تهران

سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با نمایش63 فیلم در دو بخش ملی و بین‌الملل در روز نخست کار خود را آغاز می‌کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران‌، روز سه‌شنبه 25 مهرماه 96 در نخستین روز این جشنواره 35 فیلم در بخش ملی و 28 فیلم در بخش بین‌الملل در 4 سالن پردیس سینمایی ملت اکران می‌شود.
در سالن شماره یک در سانس 15:30 تا 17:30 فیلم‌های «خوشحال و شاد و بیزارم» از ایمان فراهانی به مدت 30 دقیقه، «زونا» اثر طوفان نهان‌قدرتی به مدت 20 دقیقه، «کلینر» اثر محمدرضا میقانی به مدت 13 دقیقه، «گوش ماهی» از سیدعباس طاهری به مدت 13 دقیقه و «دوست. برادر. همسایه» اثر محمدابراهیم عزیزی به مدت 15 دقیقه، به نمایش در می‌آید.
در سانس دوم سالن شماره یک، چهار فیلم «شب تولد» امید شمس به مدت 23 دقیقه،«سَس» اثر ارتوران نجفی به مدت 18 دقیقه، «دریازدگی» به کارگردانی حامد اصلانی به مدت 24 دقیقه و «وقت نهار» اثر علیرضا قاسمی به مدت 15 دقیقه اکران خواهد شد. سانس دوم از ساعت 18 الی 20 برگزار خواهد شد.
در سانس سوم سالن یک نیز فیلم‌های «جایی برای آرامش»، «خروس‌ها»، « #ساعت_چهار» و « مادرمرده» به ترتیب به کارگردانی جمیل عامل‌صادقی ، امیررضا جلالیان ، عاطفه محرابی و حامد نجابت در مدت زمان، 25 دقیقه، 12 دقیقه، 18 دقیقه و 20 دقیقه ساعت 21 تا 23 به تماشا در می‌آید.
تمام فیلم‌های اکران شده در سالن شماره یک در بخش ملی و داستانی جشنواره هستند. فیلم‌های سانس دو و سه سالن شماره یک به صورت هم‌زمان در سالن شماره 2 نیز به نمایش در می‌آید.
فیلم‌های «حضور»، آبتین سلیمی‌طاری، 16 دقیقه؛ «مسکوت»، محمد ثریا، 15 دقیقه؛ «درخت زیتون سعد»، احمد زایری، 24 دقیقه، «مارلون» دُرناز حاجی‌ها‌، 13 دقیقه و «حیوان» اثر بهمن و بهرام اَرک به مدت 15 دقیقه در سانس اول سالن دو از ساعت 15:30 تا 17:30 اکران می‌شود.
در بخش مستند و تجربی نیز 17 فیلم در سالن شماره سه در سه سانس به نمایش در می‌آید.
در سانس اول فیلم‌های کوتاه مستند « پل سیاه» ایوب مروانی‌پور به مدت 30 دقیقه، «جمعه قالی» به کارگردانی مهدی اسدی به مدت 20 دقیقه، «به کجا می رویم؟» به کارگردانی رضا مجلسی، 17 دقیقه، «زوآنتوس» به کارگردانی رشاد بالف به مدت 24 دقیقه در سانس اول از 15:30 تا 17:30 اکران می‌شود.
در سانس دوم از ساعت 18 الی 20 ، چهار فیلم «دادا سلطنه» به کارگردانی هادی احمدی به مدت 28 دقیقه، «زیر بال‌های کاسپین» کار بابک مجیدی به مدت 22 دقیقه، «بومی» اثر کیومرث سرشار به مدت 15 دقیقه و «همسایه‌های رودخانه» به کارگردانی کیوان فهیمی به مدت 25 دقیقه اکران می‌شود.
9 فیلم تجربی «آن شب باران می‌بارید» اثر محمدمهدی باقری، 4 دقیقه، «کل به جزء»، سیدوحید حسینی‌نامی به مدت 12 دقیقه، «گاهی» مصطفی کشاورز به مدت 5 دقیقه ، «امتداد» به کارگردانی مهناز شبانی‌پور، 5 دقیقه، «رقص با باد»، قاسم شیشه‌گری به مدت 6 دقیقه، «چتر خاکستری» محمد پوستین‌دوز به مدت 8 دقیقه، «لختگی» به کارگردانی پرستو علی‌نسب، 10 دقیقه، «خیرگی» مهدی تنگستانی به مدت 20 دقیقه، «هراش» به کارگردانی آذین حمیدنیا، 9 دقیقه از ساعت 21 تا 23 در سالن شماره سه به تماشا در می‌آید.
بخش بین‌الملل جشنواره نیز در نخستین روز جشنواره در چهار سانس هم‌زمان در سالن شماره 4 پردیس ملت برگزار می‌شود.
از ساعت 13 تا 15 ، فیلم‌های «آرنی» از رینا تسو به مدت 24دقیقه از فیلیپین و تایوان، «خانه» از سلطنت زارنه‌وا به مدت 14دقیقه از قرقیزستان، «بدون عشق»، مرینال‌دو به مدت 24 دقیقه از هند، «خانه ادیپوس کجاست؟» از بختیار اسماعیلُف به مدت 6 دقیقه از قزاقستان، «هان» از جاناتان چو به مدت 20 دقیقه از سنگاپور، «جشن» از اسمیت ویاس،2 دقیقه از هند و «دیوار» اثر چیایین چو به مدت 5 دقیقه از تایوان در بخش آسیا و در سه ژانر داستانی، تجربی و پویانمایی برگزار می‌شود.
از ساعت 15:30 تا 17:30 نیز 7 فیلم «گوران، مردی با شتر» از مارسین لسیس به مدت 16 دقیقه از لهستان، «درخشش» از ماریکه کلر،4 دقیقه از آلمان، «برزخ» اثر کنستانتینا کوتسامانی به مدت 29 دقیقه از یونان، «شیفت شب» از دیمن مول 2دقیقه ازآمریکا، «16:03» به کارگردانی ناتالیا سیویچکا به مدت 16:03 از لهستان، «جزیره آتشفشان» به کارگردانی آنا کاتالین لووریتی به مدت 9 دقیقه از مجارستان و فیلم «مسافران» سایمن پورتس به مدت 14 دقیقه از استرالیا اکران می‌شود. این فیلم‌ها در چهار بخش مستند، داستانی، تجربی و انیمیشن هستند.
در سانس سوم نیز فیلم‌های «روح» به کارگردانی مارکوس کاش به مدت 18 دقیقه از سوئیس، «کدوهای مقاومت» از پاتریک دوکاروالیو به مدت 6 دقیقه از فرانسه، «چوپان» اثر یوست فان در ویل به مدت 22 دقیقه از هلند، «گوسفندان نقطه‌وار روی تپه» از هوواچینگ جین به مدت 13 دقیقه از چین، «فلج خواب» فرناندو گالوچی به مدت 12 دقیقه از آرژانتین، «بی رقیب»، وینسنت گالاگر از ایرلند به مدت 7 دقیقه و «نوربالا» به کارکردانی یونوت گاگا به مدت 14 دقیقه از رومانی به نمایش درخواهد آمد.
از ساعت 21 تا 23 نیز انیمیشن «همه آن‌ها سقوط می‌کنند» به کارگردانی ژوان گیونه به مدت 6 دقیقه از جمهوری چک، مستند «آخرین نامه‌ها» به کارگردانی نیلس کلاوس به مدت 6 دقیقه، داستانی «کره اندرو» به کارگردانی تورنیکه گوگریچیان به مدت 25 دقیقه از گرجستان، فیلم تجربی «هجرت» به کارگردانی آچی بابا به مدت 3 دقیقه از آلمان و انیمیشن «ماه همان‌جا ماند» به کارگردانی یولیا رودیتسکایا به مدت10 دقیقه از بلاروس، فیلم داستانی «جعبه‌ی قرمز» به کارگردانی لوران پرین به مدت 28 دقیقه از فرانسه، مستند «زیرزمین» به کارگردانی والری ملنیکوف به مدت 8 دقیقه از روسیه اکران می‌شود.
در نخستین روز این جشنواره نیز چهارکارگاه تخصصی آموزشی تحت عنوان «20 نشستِ 34» برگزار خواهد شد.
از ساعت 10 الی 12 وُرک شاپ «شاخصه‌های مهم سینمای تجربی» با حضور پروفسور آندره بِدنارِک ، از ساعت 15:30 تا 17 و از 17:30 تا 19 دو وُرک شاپ تحت عنوان «فیلم‌نامه اقتباسی» با حضور دکتر محمد دهقانی و سعید عقیقی و هم چنین وُرک شاپ «پخش و عرضه جهانی فیلم کوتاه» با حضور یوسف کارگر از ساعت 19:30 تا 21 در محل پردیس ملت برگزار می شود.
سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی ۲۵ تا ۳۰ مهرماه در پردیس سینمای ملت برگزار می‌شود.

 

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • مراسم تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار شد

  مراسم تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار شد

  مراسم تقدیر از برگزارکنندگان سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با حضور محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی، علیرضا رضاداد مشاور ارشد سازمان سینمایی، سیدصادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر جشنواره، اعضای شورای سیاست‌گذاری، هیأت‌های انتخاب ، داوری و مدیران کمیته‌ها در موزه سینما برگزار شد.
 • برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در تالار اندیشه حوزه هنری معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مراسم با حضور محمدمهدی حیدریان، رییس سازمان سینمایی، سید صادق موسوی، دبیر جشنواره و... برگزار شد.
 • امینی تیرانی: فیلم كوتاه به تولید زنده است؛ نه تماشاگر

  امینی تیرانی: فیلم كوتاه به تولید زنده است؛ نه تماشاگر

  رییس انجمن فیلم كوتاه ایران درباره اقتصاد فیلم كوتاه گفت: ارشاد باید قانون حق مؤلف یا کپی‌رایت را پی‌گیری کند، سانسور را بردارد، آزادی به فیلم‌ساز بدهد تا فیلم‌های تولیدی خواهان مورد نظر را بیابند و سرمایه ی سرمایه‌گذاران، امنیت پیدا کند.
 • برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران امشب معرفی می‌شوند

  برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران امشب معرفی می‌شوند

  برگزیدگان سی‌و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، یکشنبه ۳۰مهرماه ساعت ۱۸:۳۰در سالن اندیشه حوزه هنری معرفی می‌شوند.
 • اعلام نامزدهای گروه «هنروتجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

  اعلام نامزدهای گروه «هنروتجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

  شورای سیاستگذاری گروه هنر وتجربه با انتشار بیانیه‌ای، نامزدهای خود را در جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام کرد.به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این گروه اسامی پنج فیلم کوتاه را به عنوان نامزدهای بهترین فیلم کوتاه اعلام کرد.
آخرین خبرها