دکتر الستی: داوری آثار جشنواره رضوی منصفانه بود

عضو هیات داوران دوازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی با تاکید بر حضور داورانی در سطح حرفه‌ای و با سوابق درخشان در این جشنواره گفت: سعی شده است آثار برگزیده منصفانه، شایسته و با دلایل محکم انتخاب شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» دکتر احمد الستی داور دوازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد گفت: در این دوره بر خلاف معمول و نسبت به سایر جشنواره‌هایی در این سبک و سیاق، در بخش داوری فیلم‌های بهتر و قوی‌تری را شاهد بودیم.
وی افزود: مشاهده فیلم‎‌هایی متناسب با رویکرد جشنواره در مرحله داوری ریشه در گزینش دقیق و تخصصی هیات انتخاب دارد که آثار معرفی شده نشان می‌داد به این موضوع بسیار خوب پرداخته شده است.
الستی بیان کرد: داوری فیلم‌ها به نوبه خود با فضایی آرام و دلپذیر همراه بود و داوران در نگاه و تاکید ویژه بر مسائل مهم و حرفه‌ای از جمله محتوا و فرم فیلم‌ها تاکید و اتفاق نظر داشتند.
وی ادامه داد: خوشبختانه داوران در سطح حرفه‌ای و با سوابق درخشان برای انتخاب فیلم‌ها اظهار نظر می‌کردند، بحث‌های چالش برانگیزی اتفاق می‌افتاد و در نهایت هیچ مانعی برای بیان دیدگاه ها و دفاع از جایگاه برخی آثار وجود نداشت و همه موفق می‌شدیم نظرات خود را بیان کنیم.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران اظهار داشت: داوری بسیاری از جشنواره‌های فیلم کوتاه را بر عهده داشته‌ام، اما در دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی از یک سو شاخص‌ها و کارآمدی داوران وجود داشت و از سوی دیگر با اهداف و نوع آثار ارائه شده آشنا بودیم و این به ما کمک می‌کرد که بدانیم باید چه نوع فیلم‌هایی را انتخاب کنیم.
پژوهشگر و مترجم عرصه سینما یادآور شد: با توجه به توافقی که در جمع هیات داوران وجود داشت سعی کردیم آثار برگزیده منصفانه، شایسته و مبتنی بر دلایل محکم انتخاب شوند.
وی در پایان گفت: جا دارد از همراهی شایسته «علیرضا دهقان» دبیر تخصصی دوازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی تشکر کنم که با احترام به نظر داوران در تمام برنامه‌ها هیچ اظهار نظر شخصی را وارد نکرده و همچنین با نگاه جمعی و مدیریت قوی در برگزاری کارگاه‌های آموزشی و انتخاب آثار به همکاری شایسته پرداخته است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها