برگزیدگان جشنواره «چهل چراغ» معرفی شدند

برگزیدگان نخستین دوره جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل‌چراغ» در بخش‌های انیمیشن، مستند و فیلم کوتاه معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل‌چراغ»،‌ برگزیدگان در سه بخش انیمیشن، فیلم‌ مستند و فیلم کوتاه، شامگاه گذشته 28 شهریورماه در مراسم اختتامیه جشنواره «چهل چراغ» که در تالار وحدت برگزار شد، معرفی شدند.

برگزیدگان بخش انیمیشن


بهترین دست آورد فنی و هنری
از سوی هیات داوران اثری شایسته انتخاب نشد.
بهترین فیلمنامه انیمیشن
دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به انیمیشن «خورشید نینوا» نوشته علیرضا فرمانی اهدا شد و تندیس بهترین فیلمنامه نیز به «مردی که خودش را کشت» به قلم هادی محمدیان تعلق گرفت.
بهترین کارگردانی
دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به حسین صافی برای انیمیشن «مقتل» تعلق گرفت. تندیس این بخش به ناهید صمدی امین برای اثر «عاشوراییان 1 و 2» اهدا شد.
بهترین انیمیشن
دیپلم افتخار بهترین فیلم انیمیشن به فیلم «ذوالجناح» ساخته رامین رهبر اهدا شد. تندیس این بخش نیز به حامد جعفری برای فیلم «مردی که خودش را کشت» تعلق گرفت.

برگزیدگان بخش مستند کوتاه

بهترین دستاورد فنی و هنری
دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی هنری به سید حسین سیدی و محسن کوزه‌گر کالجی برای تصویربرداری مستند «آب، مار، طناب» اهدا شد. تندیس این بخش نیز به مهدی آزادی برای تصویر برداری مستند «لبیک» تعلق گرفت.
بهترین تحقیق و پژوهش
دیپلم افتخار بهترین تحقیق و پژوهش برای اثر «غریب محله» به یاسین پورعزیزی تعلق گرفت. تندیس این بخش به جواد صافی و مسعود کارگر برای فیلم «نغمه سرا» اهدا شد.
بهترین کارگردانی
دیپلم افتخار این بخش به حسن امامی برای کارگردانی فیلم «آب، مار طناب» و مهدی تنگستانی برای کارگردانی «مرثیه برای طاق» اهدا شد. علی قدیریان برای مستند «آرزوی همه» تندیس این بخش را نیز دریافت کرد.
بهترین فیلم مستند کوتاه
دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند به عباس نادران برای تهیه فیلم «لبیک» اهدا شد. تندیس این بخش نیز به حسن امامی برای فیلم مستند کوتاه «آب، مار، طناب» تعلق گرفت.
همچنین جایزه ویژه ستاد برگزاری جشنواره در این بخش، به حسین توحیدی فر رسید.

برگزیدگان بخش فیلم مستند بلند

بهترین دستاورد فنی و هنری
دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی و هنری در بخش فیلم بلند مستند به مهدی عوض‌زاده برای تدوین فیلم مستند «روز هشتاد و چهارم» و امیر حسین نوروزی برای تصویربرداری مستند «پل» اهدا شد. تندیس این بخش نیز به معین کریم الدینی برای مستند «وقتی ابرها پایین می‌آیند» تعلق گرفت.
بهترین تحقیق و پژوهش
دیپلم افتخار بهترین تحقیق و پژوهش به وحید چاوش برای مستند «صبحی که نزدیک است» تعلق گرفت. تندیس این بخش نیز به داریوش یاری و مسعود اعرابی برای مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» اهدا شد.
بهترین کارگردانی
دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به معین کریم الدینی برای فیلم مستند «وقتی ابرها پایین می‌آیند» اهدا شد. تندیس  این بخش به وحید چاوش برای مستند «شما چه کسی هستید» تعلق گرفت.
بهترین فیلم
در این بخش اثری شایسته دریافت دیپلم افتخار شناخته نشد و تندیس بهترین فیلم مستند به وحید چاوش و مجید مروت‌پور برای تهیه فیلم «شما چه کسی هستید» رسید.

برگزیدگان فیلم کوتاه داستانی

بهترین فیلمنامه
دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه کوتاه به کریم لک‌زاده برای نگارش فیلمنامه «من آبادان رفتم جنگ» تعلق گرفت و تندیس این بخش نیز به سعید نجاتی و علی توکلی برای نگارش فیلمنامه «صراحی» اهدا شد.
بهترین کارگردانی
دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به داریوش غذبانی برای کارگردانی فیلم کوتاه «حنانه» اهدا شد. تندیس این بخش نیز به سهیلا گلستانی برای فیلم کوتاه «بازگشت» تعلق گرفت.
جایزه ویژه هیات داوران در این بخش به کریم لک‌زاده برای کارگردانی فیلم «من آبادان رفتم جنگ» اهدا شد.
بهترین فیلم
دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی کوتاه به انجمن سینمای جوانان اردبیل برای تولید فیلم «پل» اهدا شد. تندیس این بخش نیز به روح الله سهرابی برای تهیه فیلم کوتاه «من آبادان رفتم جنگ» تعلق گرفت.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها