برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

برگزیدگان سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران طی مراسمی در تالار اندیشه حوزه هنری معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اهدای جوایز بخش جایزه بزرگ حمایت از تولید توسط سه نفر از هیات داوران 32 نفره این بخش به بهزاد آزادی کارگردان «کشتارگاه»، جابر رمضانی کارگردان «روشویی» و سهیل امیر شریفی کارگردان «دیدن» رسید.
جایزه بهترین دستاورد به پوریا کاکاوند برای فیلمنامه فیلم «روشویی» و مدال انجمن به محمد حاتمی برای فیلم «تنازع» به عنوان بهترین فیلم تجربی تعلق گرفت.
جایزه‌ بهترین فیلم کشورهای اسلامی به فیلم «صراحی» به کارگردانی سعید نجاتی از ایران تعلق گرفت. جایزه‌ بهترین فیلم کشورهای آسیایی به فیلم «شهر الکترونیکی» به کارگردانی تونی مولن از ژاپن تعلق گرفت.
جایزه‌ بهترین فیلم بخش ضد خشونت و افراطی‌گری به فیلم «فرشته‌های تازه‌وارد» به کارگردانی ابوذر امینی از هلندتعلق گرفت و جایزه‌ ویژه‌ی هیات داوران تعلق گرفت به فیلم «تنازع» به کارگردانی مسعود حاتمی.
جایزه‌ بهترین فیلم تجربی جشنواره به فیلم «رویایم رانوش جان کن» به کارگردانی جسیکادوروالد از آلمان تعلق گرفت و جایزه‌ بهترین فیلم مستند جشنواره تعلق گرفت به فیلم «لمس آزادی» به کارگردانی سردار ارشد خان از لهستان.
جایزه‌ بهترین فیلم انیمیشن جشنواره به فیلم «فروشگاه پرندگان آوازخوان» به کارگردانی آناتولی لاورنیشن از اوکراین رسید و بهترین فیلم داستانی جشنواره «همه‌چیز، روبه راه می‌شود» به کارگردانی پاتریک ولرات از اتریش شد.
جایزه هنر و تجربه به علاوه مبلغ 60 میلیون‌ریال به فیلم «تنازع» اهدا شد و دو جایزه خانه کتاب به فیلم‌های «اکوان دیو» و «صفحه خالی» رسید.
در بخش بهترین صدای فیلم (صداگذاری) بهنام بیرم وند برای فیلم «می لا دو » تندیس جشنواره و مبلغ 50.000.000 ریال به مجید شهبازی برای فیلم «بداهه خوری در دستگاه هاضمه»اهدا شد.
در بخش بهترین تدوین تندیس جشنواره و مبلغ 50.000.000 ریال به جمال اسکویی و آیدین افخمی برای فیلم «باد هر وقت که بخواهد می وزد» رسید.
در بخش بهترین جان بخشی در آثار پویانمایی تندیس جشنواره و مبلغ 50.000.000 ریال به مریم کشکولی نیا برای فیلم «وقتی که بچه بودم» رسید.
در بخش بهترین فیلم با موضوع «ایمان و امید» تندیس جشنواره و مبلغ 50.000.000 ریال به مهدی شعبانی برای فیلم مستند «بخشش مریم» اهدا شد.
در بخش بهترین فیلم با موضوع  « چشم انداز سرزمین زیبای ما » تندیس جشنواره و مبلغ 50.000.000 ریال به مینا مشهدی برای فیلم مستند «نو» و در بخش بهترین فیلم با موضوع «دست‌آوردها» تندیس جشنواره و مبلغ 50.000.000 ریال به احمد صراف یزد برای فیلم مستند «گاهی فقط عشق» رسید.
در بخش بهترین تحقیق و پژوهش برای فیلم مستند تندیس جشنواره و مبلغ 50.000.000 ریال به هایده مرادی برای فیلم «قارلی داملار» رسید و بهترین کارگردانی در بخش فیلم مستند تندیس جشنواره و مبلغ 60.000.000 ریال به مصطفی شیری برای فیلم «خون بازی» رسید.
دیپلم افتخار  و مبلغ 30.000.000 ریال به بهرام آزادی برای بازی در  فیلم داستانی «کشتارگاه»، دیپلم افتخار  و مبلغ 30.000.000 ریال به محمد ثانی فر برای جلوه های ویژه  فیلم داستانی «بیماری»،دیپلم افتخار  و مبلغ 25.000.000 ریال جابر رمضانی برای فیلم «روشویی» رسید.
در بخش بهترین تصویربرداری تندیس جشنواره و مبلغ 50.000.000 ریال به پیمان شادمانفر برای فیلم «تاریک روشن» رسید.
بهترین کارگردانی در بخش فیلم پویانمایی مریم کشکولی نیابرای فیلم «وقتی که بچه بودم» دیپلم افتخار و مبلغ 25.000.000 ریال به بهروز بصیری فرد برای فیلم «کانیبالایز» رسید.
تندیس جشنواره و مبلغ 60.000.000 ریال به سیاوش خدایی برای فیلم «صفحه خالی» اهدا شد.
در بخش بهترین فیلمنامه تندیس جشنواره و مبلغ 50.000.000 ریال به  کریم لک زاده برای فیلم «قمار باز» رسید.
در بخش فیلم تجربی تندیس جشنواره و مبلغ 60.000.000 ریال اهدا به مسعود حاتمی برای فیلم «تنازع» و بهترین کارگردانی در بخش فیلم داستانی تندیس جشنواره و مبلغ 80.000.000 ریال به داوود خیام برای فیلم «چله» رسید.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها