ورک‌شاپ «وحید واحد» در جشنواره 100 برگزار شد

وحید واحد مدیر موسسه سینه وست استرالیا در نخستین روز برگزاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای حوزه هنری در سینما آزادی در نشست تخصصی «ارائه، توسعه و تولید» از شرایط حضور فیلمسازان آثار كوتاه در عرصه های جهانی گفت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وحید واحد در این مراسم كه ساعت 18 و 30 دقیقه در سالن شهر هنرسینما آزادی برگزار شد، گفت: پیش از آن كه فیلم سازان سناریوی اثر خود را بنویسند باید به این مساله توجه كنند كه اثرشان را به كدام جشنواره و فستیوال می فرستند.
وی ادامه داد: بیشتر فیلمسازانی كه برای جشنواره ها و فستیوال های خارجی اثر می فرستند قوانین آن را نمی خوانند و وقتی می بینند جشنواره فیلم كوتاه است هر اثری با هر موضوعی و هر زمانی برای جشنواره می فرستند.
واحد خاطرنشان كرد: در جشنواره های خارجی ژانر بندی آثار بسیار مهم است و به طور مثال در جشنواره ای كه برای بزرگسالان است كودكان اجازه ورود ندارند و همچنین آثاری كه برای بزرگسالان نوشته و كارگردانی شده است در جشنواره كودك راه پیدا نمی كند.
این فیلمساز ایرانی مقیم استرالیا درباره سیاست های جشنواره های خارجی نیز گفت: سیاست های جشنواره ها ثابت نیست و هر سال با سال گذشته متفاوت است. به طور مثال آثار یك كارگردان به دلیل این كه در ایران ممنوع الكار است در جشنواره های خارجی مورد استقبال  واقع می شود.
وی همچنین تاكید كرد جشنواره ای مانند جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای در جهان وجود ندارد چراكه این جشنواره برای شركت كنندگان محدودیت زمانی 100 ثانیه ای در نظر گرفته است و از این نظر  برگزاری این جشنواره اتفاق بسیار خوبی است.
در ادامه این نشست وحید واحد فیلم های برگزیده ای كه در فستیوال سینه وست استرالیا حضور داشته اند را برای حضار به نمایش گذاشت و پس از نمایش نیز درباره آثار صحبت كرد. فیلمسازان و علاقه مندان به سینما كه در این جلسه حضور داشتند نیز به اظهار نظر درباره عرصه فیلمسازی و آثار نمایش داده شده پرداختند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان نهمین جشنواره 100 معرفی شدند

  برگزیدگان نهمین جشنواره 100 معرفی شدند

  برگزیدگان نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 طی مراسمی معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» برگزیدگان جشنواره در بخش سینمای اخلاق، فیلم‌های 100 ثانیه‌ای، بخش بین‌الملل معرفی شدند. همچنین در این مراسم از نمایندگان جشنواره‌ها و موسساتی که با جشنواره همکاری داشته‌اند؛ با اهدای لوح تقدیر و تندیس قدردانی شد.
 • نشست هیات داوران نهمین جشنواره 100 ثانیه‌ای برگزار شد

  نشست هیات داوران نهمین جشنواره 100 ثانیه‌ای برگزار شد

  نشست تخصصی هیات داوران با فیلمسازان پنجشنبه هشتم اسفندماه طبق زمان بندی اعلام شده، در سالن شهر قصه پردیس سینمایی آزادی با حضور محمدمهدی طباطبایی نژاد، دبیر هنری جشنواره، سهیل جهان بیگلری، رئیس سازمان توسعه سینمایی سوره، هادی مقدم دوست، نویسنده و کارگردان و امیرمحمد دهستانی کارگردان انیمیشن برگزار شد.
 • تماشاگران از جشنواره 100 ثانیه‌ای استقبال کردند

  تماشاگران از جشنواره 100 ثانیه‌ای استقبال کردند

  پخش نخست از نمایش آثار نهمین جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای با حضور پرشور شركت كنندگان و علاقه مندان به سینما در پردیس سینمای آزادی آغاز شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در نخستین روز از نمایش آثار نهمین جشنواره فیلم های 100 ثانیه‌ای ساعت 14 امروز 7 اسفندماه، آثار راه یافته در بخش مسابقه ملی در سالن شهر هنر پردیس آزادی اكران شد.
 • نهمین جشنواره فیلم 100 افتتاح شد

  نهمین جشنواره فیلم 100 افتتاح شد

  نهمین جشنواره فیلم 100 افتتاح و نمایش فیلم‌ها در پردیس سینمای آزادی آغاز شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» 94 اثر به بخش مسابقه‌ ملی و 106 اثر به بخش غیررقابتی جشنواره راه پیدا كرده‌اند. بخش سینمای ملی سه سئانس A، B، C در سه نوبت در پردیس سینمای آزادی اكران می شود و آثار در بخش غیررقابتی نیز در سه سئانس D، E، F اكران خواهد شد.
 • بازدید هنرمندان بین‌المللی جشنواره ۱۰۰ از موزه سینما و برج میلاد

  بازدید هنرمندان بین‌المللی جشنواره ۱۰۰ از موزه سینما و برج میلاد

  دبیر کمیته بین‌الملل جشنواره فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای گفت: میهمانان و کارگردانان بخش بین‌الملل، امروز سه‌شنبه ۶ اسفند و در آستانه افتتاحیه نهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ از موزه سینما و برج میلاد دیدن می‌کنند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» میهمانان و کارگردانان بعد از بازدید از موزه سینما، به برج میلاد می‌روند و از آثار فرهنگی و صنعتی موجود در برج میلاد دیدن می‌کنند.
آخرین خبرها