نمایش فیلم‌های کودک در بخش جنبی جشنواره تهران

هشت کشور جهان با هشت فیلم کودک در بخش جنبی سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران مرور می شوند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هشت فیلم کوتاه از هشت کشور کره جنوبی، آلمان، بلغارستان، قرقیزستان، کانادا، ونزوئلا، فرانسه و بلژیک در بخش جنبی جشنواره فیلم کوتاه تهران با عنوان سینمای کودک به نمایش در خواهد آمد.
آقای چونگ فروشنده ساخته هیو چانگ کیم از کره جنوبی، چرخ و فلک ساخته  استر لوو از آلمان، خط خطی ساخته لیوبومیر پچو از بلغارستان، سکوت ساخته نرگیسا ماماکولووا از قرقیزستان، فرزند مادربزرگ ساخته ایوا کلمرس از کانادا، ماه بلند ساخته ایوان ماز از ونزوئلا، مرحله 1 از فرانسه، مسی بغداد ساخته سهیم عمر خلیفا از بلژیک هشت فیلم انتخاب شده برای این بخش است.
شایان ذکر است فیلمهای فوق روز چهارشنبه 24 مهرماه از ساعت 13 الی 15 در  سالن شماره دو پردیس سینما ملت برای علاقه مندان به نمایش در خواهد آمد.
  
عملکرد انجمن سینمای جونان با برنامه و هوشمند بوده است
انسیه شاه حسینی کارگردان سینمای ایران در باره ارزیابیش از عملکرد انجمن در سال های اخیر با توجه به نزدیک شدن به جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران عنوان کرد: انجمن سینمای جوانان ایران در این سه ساله اخیر کارهای پایه ای زیادی کرده است و با عملکرد صحیحش توانسته برای آینده سینمای ایران کارها بنیادین و زیر بنایی انجام بدهد.
سازنده شب بخیر فرمانده  با اشاره به اهمیت و توجه انجمن به شهرهای دور افتاده و محروم عنوان کرد: سالها طول کشید جوانها بتوانند از امکانات لازم فیلم سازی بهره ببرند و بتوانند توانایی هایشان را نشان بدهند و با برنامه ریزی های انجام شده  تدریس یک سیستم واحد آموزشی یک تعادل و بالانس را درتمام دفاتر انجمن در سراسر کشور به وجود آورده است.
شاه حسینی ضمن تاکید بر نیاز جوانها به حضور در جشنواره های مختلف افزود: سیاست گذاری منطقی انجمن در جهت برگزاری جشنواره های تخصصی متعدد باعث افزایش انگیزه های جوانان فیلم ساز در جهت بهبود کیفیت کاریشان می شود. بنابراین عملکرد انجمن با برنامه و هوشمند بوده است.
سی امین جشنوار ه بین المللی فیلم کوتاه تهران از 22 تا 28 مهرماه توسط انجمن سینمای جوانان ایران به دبیری هاشم میرزاخانی برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  عدلی: وضعیت دفتر سینمای جوان اردبیل امیدوارکننده است

  انجمن سینمای جوان اردبیل یکی از دفاتری است که امسال با چهار اثر به جشنواره فیلم کوتاه تهران راه پیدا کرده بود. سعیده عدلی، سرپرست این انجمن درباره علت‌های پیشرفت این استان نسبت به سال‌های گذشته را توضیح می‌دهد.
 • علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رئیسیان: فیلم کوتاه در سینما مثل رباعی در شعر است

  علیرضا رییسیان را به عنوان کارگردان فیلم‌های بلند داستانی می‌شناسیم اما فعالیت اصلی او در مدیوم فیلم کوتاه در حوزه مستند است. او نزدیک به چهل فیلم کوتاه تهیه کرده و کارگردانی تعدادی از آن‌ها را هم خودش برعهده داشته. علیرضا رییسیان در زمان جنگ هم عکاس بوده است و درباره ساختار فیلم‌های مستند تا عکاسی نظرهایی دارد.
 • ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  ایوبی: سینمای کوتاه و مستند را مدرسه سینمای ایران می‌دانیم

  دکتر حجت‌اله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی، فیلمسازان کوتاه را نمایندگان مهم فرهنگ ایران معرفی کرد و تقسیم عادلانه امکانات سینمایی را مهم‌ترین هدف سازمان سینمایی دانست.
 • طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح‌جو: حضور مخاطب به جشنواره اعتبار می‌دهد

  طهماسب صلح جو مدرس و کارشناس سینما در باره ارزیابیش درمورد نحوه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: جشنواره با حس و حال و شور و هیجان خوبی برگزارشد و جوان های فیلمساز با علاقه در جشنواره حضور داشتند و حضور جوان ها و علاقمندان در هر جشنواره ای به آن وزن و اهمیت می دهد. جشنواره بدون مخاطب فاقد اثر گذاری و کارکرد است.
 • غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  غریب‌زاده: توجه به استاندارد پخش فیلم ویژگی جشنواره فیلم کوتاه

  داریوش غریب زاده فیلمساز و کارشناس سینمای کوتاه در باره ارزیابیش از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: برگزاری جشنواره در پردیس سینمایی ملت با امکانات مطلوب و کیفیت خوب پخش فیلم ها در حد استانداردی بود و شکل برگزاری جشنواره به نحوی بود که می شود آن را با جشنواره های الف جهانی مقایسه کرد و شرکت کننده ای ندیدم که از برگزاری جشنواره ناراضی باشد.
آخرین خبرها