میرزاخانی به جشنواره نماز و نیایش پیام داد

موهبت برگزاری جشنواره نماز و نیایش در ام القرای وادی اسلام کاری بس بشکوه و متبرک است
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در آستانه افتتاح پنجمین دوره برگزاری جشنواره ملی نماز و نیایش طی پیامی به این جشنواره گفت: تداوم جشنواره های نماز و نیایش یعنی استحکام سنگرهایی که سر بازان سینمای جوانان ایران در منشور عشق سر لوحه کار خویش قرار داده اند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی سینمای جوان، متن کامل پیام میرزاخانی به شرح زیر است:

به نام خدایی که نامش آ رامبخش دلهاست.همو که ترنم نماز و زمزمه نیایش را به بندگانش عطا نمود تا در خنکای زلال سپیده دمان  و شامگاهان تنهایی، با آن  بیکران زیبایی و کمال به راز و نیاز بنشیند.
از دیر باز خداوندگار مهربان روح پرستش و عبودیت را در نهاد آدمی به ودیعت نهاده است تا انسان در چشمه سارنماز و نیایش غبار از جان بشوید و مشتاقانه برای باز جست گوهر مکارم و فضایل در برهوت تنهایی خویش گام بردارد.
امروز کاروان ره گم کرده بشریت گنج سر به مهر دعا و نیایش را هنوز نگشوده و همچنان رمز و راز نیاز و نماز برایش نامکشوف است گرچه سیاره ها را تسخیر و دل ذره را شکافته است اما در مسیر سیر و سلوک و برافروختن چلچراغ شناخت خدا و حقیقت هنوزطفل راه است و در وادی هیچستان گام برمی دارد.
موهبت برگزاری جشنواره نماز و نیایش در ام القرای وادی اسلام کاری بس بشکوه است و متبرک ... و طلیعه دین باوری و پژواک رحمت و وحدت خواهد بود.
این فرصت، دیگر بار، بازگشت به فطرت انسانیت را نوید می بخشد و عطر دلاویز این تعداد آثار رسیده از اقصی نقاط ایران عاشقان نماز و نیایش را از خویش بی خویش و سرمست خواهد ساخت و عمق عبودیت و عشق انسان به معبود والایش را اعتلا و جلا خواهد بخشید.
تداوم جشنواره های نماز و نیایش یعنی استحکام سنگرهایی که سر بازان سینمای جوانان ایران در منشور عشق سر لوحه کار خویش قرار داده اند.
اینجانب بر خویش فرض می دانم از کوشش های شایسته و اینهمه تلاش های مشفقانه و بی دریغ تشکر و قدردانی بنمایم.
بی تردید درنزد آن مهر آفرین مهربان زحمات  از حساب افزون شما دست اندر کاران این جشنواره، مأجور و محفوظ خواهد ماند.

هاشم میرزاخانی/رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران
و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره
پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش امرز پس از نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (ص) در قم افتتاح و دوم بهمن ماه رسما کار خود را در استان قم و همزمان سراسر کشور آغاز می نماید.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها