طالبی نژاد: پیام در فیلم همان داستان است

احمد طالبی نژاد کارگردان و نویسنده سینما و تلویزیون در گفت وگو با ستاد خبری جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در باره تاثیرات برگزاری جشنواره عنوان کرد: میزان اثر گذاری هر جشنواره ای نسبت مستقیمی با نوع و شیوه برگزاریش دارد. با توجه به موضع جشنواره که بسیار ارزشمند و متعالی است ممکن است عده ای با ساختن فیلمهایی قصد ریا  و یا به عبارتی ساختن فیلم به هر قیمتی را داشته باشند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فیلم ساز تاکید کرد :در برخی از فیلم ها صحنه های نماز مورد استفاده قرار گرفته که اصلا با فضا و مضمون فیلم همخوانی نداشته است و یک نوع فرصت طلبی در کار به وجود می آید. این موضوع به صورت خیلی واضحی در فیلم دیده می شود و مخاطب هم متوجه می شود و بنابراین نمی تواند ارتباط با فیلم برقرار کند.
سازنده من بن لادن نیستم با  اشاره به ویژگی های فیملهای دینی افزود: حتی ممکن است در یک فیلم پلیسی استفاده از مقوله نماز و نیایش به نفع کلیت کار باشد و به خوبی با حس معنوی مخاطب ارتباط برقرار کند. امروز نظریه پردازان عنوان می کنند پیام همان داستان است. بدین صورت که اگر شما یک داستان بنویسید ویا فیلم بسازید و در ضمن آدم دین داری هم باشید چه بخواهید و چه نخواهید در لایه داستان و یا فیلم شما، این روحیه دیده می شود.
طالبی نژاد گفت: امیدوارم جشنواره نماز و نیایش هم با حمایت از فیلم سازانی که چنین رویه ای دارند فیلم های ماندگاری را تولید کنند.
پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین توسط انچمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از 2 تا 5 بهمن در قم برگزار می شود.

فرهود حقی: عکس به سوژه عینیت می دهد
فرهود حقی مدرس و عکاس در گفت وگو با ستاد خبری جشنواره ملی عکس ایران در باره برگزاری جشنواره و شرایط عکاسی عنوان کرد: مهم ترین مسئله ای که عکاسان با آن مواجه هستند داشتن آزادی عمل برای عکاسی است.
این مدرس عکاسی با اشاره به لزوم وجود آزادی عمل در کار عکاسان گفت: باید عکاسان را در کارشان آزاد گذاشت تا بتوانند عکس های خوب و موثری بگیرند.
حقی با تاکید بر این مطلب که عکاسان خودشان را منحصر به عکاسی در آتیله ها و استودیوهای در بسته کرده اند گفت : این شیوه عکاسی چون فاقد عشق و علاقه از سوی عکاس است نمی تواند تبعات مثبتی داشته باشد و عکاسی دچار محدودیت می شود.
این عکاس با توجه به تاثیر گذاری عکس در انتقال مفاهیم به مخاطب تصریح کرد: چون عکس به سوژه عینیت می دهد و باعث یقین در مخاطب در باره هر موضوعی می شود و می تواند در تاثیر گذاری و قضاوت مخاطب موثر عمل کند امیدوارم جشنواره طبیعت عکس فرصت بیشتری در اختیار عکاسان برای ارائه کار بهترقرار بدهد. 
دومین جشنواره ملی عکس ایران با موضوع طبیعت زیبای ایران از 24 دی ماه تا 7 بهمن ماه توسط انجمن سینمای جوانان ایران در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  هنرمند باید از یک روح تعهد و ارزش محوری برخوردار باشد

  مسعود زنده روح کرمانی داور جشنواره ملی عکس ایران گفت: عکاسی طبیعت برای مردم جذاب است.
 • برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره ملی نماز و نیایش معرفی شدند

  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش بعدازظهر روز پنجشنبه 5 بهمن ماه در حالی برگزار شد که سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و اراد اسلامی مملو از علاقه مندان به هنر هفتم بود.
 • چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  چند خبر از پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  نظام کیایی رئیس صنف صدابرداران سینمای ایران در باره برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره نماز ونیایش گام مهمی در نهادینه کردن فرهنگ عبادت در جامعه و به خصوص جوانها است و باید جشنواره و برگزاریش مورد حمایت جدی قرار بگیرد.
 • گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  گزارش اولین روز برگزاری پنجمین جشنواره نماز و نیایش

  جشنواره نماز و نیایش روز اول خود را در حالی پشت سرگذاشت که 42 فیلم کوتاه، فیلم سینمایی شور شیرین مجید اردکانی ونقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه از برنامه های اصلی آن بود.
 • پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره نماز و نیایش افتتاح شد

  پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در حرم حضرت معصومه (س) افتتاح شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب گذشته – اول بهمن ماه – پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (س) جشنواره ملی نماز و نیایش با سخنان استاد حوزه و دانشگاه و تقدیر وی از برگزارکنندگان این جشنواره افتتاح شد.
آخرین خبرها