افزایش جایزه بخش «چراغ راه» جشنواره فیلم کوتاه تهران

چراغ راه با 50% افزایش در جایزه نقدی در بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران قرار گرفت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، در بخش مسابقه ملی این جشنواره در سال جاری،  فیلمسازان متقاضی شرکت در جشنواره که آثارشان با رویکرد نام گذاری سال 1391 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی باشد و یا با موضوع جهاد اقتصادی  تولید شده و برای دور بیست و هشتم جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ارسال نشده باشد، می توانند در این بخش شرکت نمایند. قابل ذکر است تاریخ تولید آثار در این بخش آزاد است.
مهدی زمانپور کیاسری با فیلم مشتی اسماعیل در سال 1390 موفق به دریافت تندیس این بخش شده بود.
تندیس جشنواره و مبلغ سی میلیون ریال به همراه حمایت از تولید اثر بعدی به بهترین فیلم با موضع فوق از سوی داوران جشنواره  در سال جاری اهدا خواهد شد.
ثبت نام در جشنواره تا 21 خرداد و از طریق سایت انجمن به نشانی www.iycw.ir و یاwww.cinemajavanan.ir ادامه دارد.
بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از 10 الی 16 مهر ماه 1391 در تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می شود.
همچنین بخش فیلم جشنواره فرهنگی و هنری حضرت علی اکبر(ع) توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می شود.
معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن سینمای جوانان ایران – سازمان امورسینمایی و سمعی و بصری به منظور ترویج شعائر دینی و در راستای تکریم سیره و صفات حضرت علی اکبر (ع) که بی شک الگو و اسوه اخلاق، فداکاری و جانفشانی است بخش فیلم کوتاه جشنواره ملی فر هنگی و هنری حضرت علی اکبر(ع) را برگزار می نماید.
هاشم میرزاخانی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران با اعلام این خبر گفت: بخش فیلم کوتاه این جشنواره  با دو زیر مجموعه گروه سنی (الف) 23 تا 29 سال و همچنین (ب)  14 تا 22 سال و با چهارموضوع داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی و موضوع آزاد و استوار بر مفاهیمی همچون ارزشهای دینی، باورها و اعتقادات مذهبی، تعلقات دینی در حوزه جوانان برگزار می گردد.
رئیس هیات مدیره انجمن با ذکر این مطلب اضافه کرده که انجمن سینمای جوانان به عنوان متولی اصلی فیلم کوتاه در کشور و مجموعه ای که با تمامی گروه های سنی به ویژه جوان در حوزه آموزش و تولید فیلم کوتاه مرتبط است. بخش فیلم کوتاه جشنواره فرهنگی و هنری حضرت علی اکبر(ع) را برگزار می نماید . وی ابراز امیدواری کرده با استقبال جوانان از  این جشنواره ، برگ زرینی در فعالیت های هنری جوانان فیلمساز کشور رقم خورد.
حداکثر زمان فیلم ها برای آثار مستند 40 دقیقه و برای فیلم های داستانی ، تجربی و پویانمایی 30 دقیقه تعیین شده است ، قطع آثار آزاد است( بر اساس فرم تقاضای شرکت) و تاریخ تولید آثار باید پس از فروردین 1389باشد. فیلم ها نباید  قبلا برای شرکت در دوره های گذشته این جشنواره ارسال شده باشد.
در اعلام جوایز بخش فیلم ذکر شده است : جوایز در دو گروه سنی الف و ب شامل  چهار زیر مجموعه داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی با اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی، فیلمنامه، تحقیق و پژوهش، تدوین، تصویربرداری و انیماتور اهدا خواهد شد.
در پایان قابل ذکر است ، ثبت نام تنها از طریق نشانی اینترنتی www.iycs.ir  یا  www.cinemajavanan.ir تا دهم خرداد ماه امکان پذیر است.  

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها