رئیس سازمان سینمایی به جشنواره «افلاک» پیام داد

رییس سازمان سینمایی و سمعی و بصری به چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان پیام داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، جواد شمقدری معاون وزیر و رییس سازمان امور سینمایی و سمعی وبصری طی پیامی به جشنواره افلاک ،اولین جشنواره منطقه ای سینمای جوان در سال تولید ملی و حمایت از سرمایه و کار ایرانی را نوید بخش فصل جدیدی در پیوند فرهنگ و هنر با مفهوم زیبایی و ایثار و فداکاری خواند.
متن کامل پیام شمقدری به شرح زیر است:

امروزه فیلم و عکس سهل ترین شیوه در باز تعریف فرهنگ و آداب و رسوم و هویت یک ملت قلمداد می شود. به خصوص سینما این قابلیت را دارد که با نگاه و پردازش دقیق و شفاف فرهنگی، به تنهایی بار عمد ای از رسالت تعیلم و تربیت را به دوش بکشد و با تأثیر جدی خود ، مسیر هدایت و معنویت را در دل ها بیفروزد.
هنرمند جوان ایران اسلامی می تواند با درک شرایط کنونی جهان با الهام از آموزه های اصیل دینی در جهت اهداف سینمای ملی با حفظ بنیان های قومی، فرهنگی، تاریخی، جغرافیایی اقدام نماید و با استفاده از علم و فناوری رسانه ای به همراه درک دقیق و فهم روشن ازمعارف و بینش ایرانی اسلامی و رسالت تاریخی نسبت به ارتقای آثار هنری در زمینه عکس، فیلمنامه و فیلم مبادرت ورزد.
هنرمندان استان های  غرب و جنوب غرب کشور که در این جشنواره شرکت دارند در پرونده هنری خود خصوصاً در ایام هشت سال  دفاع مقدس سوابقی سرشار از موفقیت را در تمامی عرصه ها برای خود و کشور رقم زده اند و امید است با خلق آثاری ارزشمند به ویژه با موضوع فرهنگ شهادت ، دفاع مقدس و همچنین سازندگی، برای خود و جامعه هنری و مردم عزیز آثار ماندگاری را خلق نمایند.
 در بهار طبیعت اولین جشنواره منطقه ای سینمای جوان در سال تولید ملی و حمایت از سرمایه و کار ایرانی نوید بخش فصل جدیدی در پیوند فرهنگ و هنر با مفهوم زیبایی و ایثار و فداکاری خواهد بود.

جواد شمقدری
معاون وزیر و رئیس سازمان امورسینمایی و سمعی و بصری

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها