نشست خبری جشنواره منطقه‌ای «افلاک» برگزار شد

نشست خبری چهل و هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «افلاک» صبح امروز با حضور هاشم میرزاخانی مدیرعامل انجمن سینمای جوان و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره، علی اسماعیلیان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و دبیر جشنواره، مژگان زرگر مدیر امورجشنواره‌ها و سرپرست روابط عمومی سینمای جوان و جمعی از خبرنگاران در انجمن سینمای جوانان برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هاشم میرزاخانی مدیرعامل انجمن طی سخنانی گفت: تا پایان امسال به جز جشنواره «افلاک» دو جشنواره منطقه‌ای دیگر برگزار می‌کنیم. در تابستان چهل و هشتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان در کهکیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود و زمستان سیستان و بلوچستان میزبان چهل و نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان خواهد بود.
همچنین پنجمین جشنواره دو سالانه «نماز و نیایش» به میزبانی استان قم برگزار خواهد شد و در صدد هستیم بخش بین‌الملل را نیز در کنار این جشنواره به جهت مقوله مهم نماز راه‌اندازی کنیم.
وی همچنین بااشاره به برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: امسال بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران مهرماه برگزار می‌شود و با توجه به اینکه ثبت‌نام اینترنتی آثار آغاز شده است؛ تاکنون در بخش بین‌الملل 1340 اثر به ثبت رسیده است که پیش بینی می‌کنیم به مرز 1500 اثر برسد.
مدیرعامل سینمای جوان ادامه داد: به منظور توجه به فیلمسازان نوپا که به تازگی وارد عرصه آموزش و تولید فیلم کوتاه شده‌اند؛ برای نخستین‌بار «جشنواره فیلم‌اولی‌ها» را برای فارغ‌التحصیلان سینمای جوان برگزار می‌کنیم. جشنواره ملی عکس ایران با موضوع طبیعت زیبای ایران پس از جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار خواهد شد.
میرزاخانی زمان برگزاری جشنواره منطقه‌ای «افلاک» را 19 تا 21 اردیبهشت اعلام کرد و افزود: این جشنواره با حضور 13 دفتر سینمای جوان و هفت استان شامل: خوزستان، لرستان، ایلام، همدان، مرکزی، کردستان و کرمانشاه برگزار می‌شود.
در ادامه نشست علی اسماعیلیان دیبر جشنواره گفت: این جشنواره با استقبال 1231 اثر از هنرمندان فیلمساز، عکاس و فیلمنامه‌نویس رو برو شد. 79 فیلم، 45 عکس و 12 فیلمنامه در بخش مسابقه این جشنواره حضور دارند و در بخش فیلم: حسن نجاریان، مسعود اطیابی و مانی میرصادقی؛ در بخش عکس: فاطمه تعمیدی، محمدمهدی رحیمیان و سیدعباس میرهاشمی و در بخش فیلمنامه: منوچهر اکبرلو، شاهد سلطانی‌آزاد و مهدی فیوضی داوری آثار جشنواره را برعهده دارند.
وی از حضور جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی کشور در مراسم اختتامیه جشنواره خبر داد و افزود: مراسم اختتامیه جشنواره منطقه‌ای «افلاک» عصر 21 اردیبهشت‌ماه با حضور جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی کشور در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد شهرستان خرمآباد برگزار می‌شود.
در پایان این نشست هاشم میرزاخانی به سایر بخش‌های جنبی این جشنواره اشاره کرد و توضیح داد: پس از پایان فیلم‌ها نقد و بررسی آثار برگزار می‌شود. کارگاه و تور عکاسی، برگزاری کارگاه فیلمنامه‌نویسی با حضور هادی مقدم‌دوست و نمایش برگزیده فیلم‌های تجربی و انیمیشن‌ ایران و جهان از دیگر برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.  

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها