فراخوان جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم «اترک»

مقررات جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم «اترک» اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، چهارمین فصل از جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان در سال 1390 در خراسان شمالی ـ بجنورد با نام اترک از 16 تا 18 اسفند ماه با حضور هفت استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گلستان، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان برگزار می‌شود.
مقررات بخش مسابقه فیلم جشنواره به شرح ذیل اعلام شده است:

اهداف جشنواره
انجمن سینمای جوانان ایران به منظور ارتقای سطح آگاهی، تجربه و بینش نسل جوان برای نیل به سینمای ملی، با هدف بسط و تعمیم ارزش‌های والای دینی و هویتی،تحکیم خانواده ، موضوعات اجتماعی و فرهنگی،امید، عدالت، فرهنگ شهادت و دفاع مقدس، دستاوردهای جدید علمی، ظرفیت‌های فرهنگی، تمدنی، تاریخی و جغرافیایی کشور، با نگاه به پرورش هنرمندانی متعهد، خلاق و توانمند که موجب دستیابی به آثار فاخر فیلم کوتاه می‌شود و معرفی و ارزیابی بهترین تولیدات یکساله در مناطق فوق الذکر اقدام به برگزاری جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان می‌نماید.

بخش‌های جشنواره
جشنواره در 4 بخش مسابقه‌ی فیلم کوتاه، عکس، فیلمنامه و پوستر فیلم برگزار می‌شود.

مسابقه بخش فیلم
- این بخش نیز در دو زیرمجموعه آزاد و سینمای جوان برگزار خواهد شد.
به منظور توجه ویژه و ایجاد بستر مناسب برای حمایت از فیلمسازان جوان و کشف استعداد این بخش جهت شرکت هنرجویان و فیلمسازان دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران لحاظ گردیده که شامل فیلمسازانی است که کار اول تا سوم خود را ساخته و باید فرم تقاضای شرکت آنها ممهور به مهر دفاتر انجمن سینمای جوانان شهرستان مذکور به عنوان تهیه کننده باشد.

مقررات خاص بخش فیلم
۱- حداکثر زمان فیلم‌ها برای آثار مستند 40 دقیقه و برای فیلم‌های داستانی ، تجربی و پویانمایی 30 دقیقه تعیین شده است

2- تاریخ تولید آثار باید پس از فروردین 1388 باشد. فیلم ها نباید قبلا برای شرکت در جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان و بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ارسال شده باشد.اما فیلمهای ارسالی به جشنواره بیست و هشتم می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

تبصره1: فیلم‌هایی که به بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه راه یافته اما دیپلم و یا تندیس جشنواره را دریافت نکرده نیز می‌تواند در این جشنواره شرکت کند اما در صورت کسب تندیس جشنواره به جشنواره بیست و نهم راه پیدا نمی‌کند.

تبصره2: فیلم‌هایی که در این جشنواره موفق به دریافت تندیس و عنوان بهترین فیلم داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی و بهترین فیلم جشنواره شوند مستقیما به «بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران » راه می‌یابند.

بدیهی است فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه و یا فیلم های رد شده می‌توانند مجددا متقاضی شرکت در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران باشند. این آثار توسط هیات انتخاب جشنواره فوق بررسی و انتخاب خواهند شد.

3- برای شرکت در جشنواره لازم است فرم درخواست شرکت به صورت آنلاین تکمیل و کد دریافتی بر روی یک کپی DVD یا VCD به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

علاقه مندان جهت کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به سایت انجمن به نشانی www.cinemajavanan.ir مراجعه کنند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها