جشنواره منطقه‌ای «لیان» افتتاح شد

یازدهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «لیان» با رونمایی از یادمان لیان و انتشار کتاب و نشریه روزانه افتتاح شد. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، کتاب و نشریه روزانه جشنواره لیان همزمان با روز اول جشنواره منتشر شد.
کتاب جشنواره به مدیرمسئولی کریم فائقیان و سردبیری جهان شیر یاراحمدی در102 صفحه و با معرفی هیات‌های داوران، معرفی کامل فیلم‌های بخش مسابقه، چاپ عکس‌ها و پوسترهای راه یافته به بخش مسابقه و همچنین معرفی فیلمنامه نویسان و خلاصه آثار آنان با مقدمه معرفی استان بوشهر و پیام معاونت امورسینمایی و سمعی و بصری، استاندار بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جشنواره ، رئیس هیدت مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران به شکل چهاررنگ منتشر شده است.
در معرفی نشریه روزانه لیان آمده است این نشریه در هشت صفحه با خلاصه ای از بخشهای مختف جشنواره، مروری بر تاریخچه عکاسی در بوشهر، اعلام برنامه های جشنواره  و مطالب خواندنی و همچنین به شکل چهاررنگ منتشر و در روز اول جشنواره توزیع می شود.
افتتاحیه این جشنواره ساعت 8:30 صبح امروز – سه شنبه اول آذر ماه – در مجتمع فرهنگی هنری 9 دی با حضور هنرمندان فیلمساز، عکاس، فیلمنامه نویس و طراحان پوستر شش استان کشور آغاز شد.
در ابتدا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر جشنواره لیان به هنرمندان خوش آمد گفت و آرزوی ایامی خوش و پر بار برای آنان در استان بوشهر کرد و اشاره نمود پیشینه تاریخی بوشهر می‌تواند سر لوحه ایجاد ذوق هنری هنرمندان در خلق آثار ماندگار شود. در ادامه رونمایی از لوح یادمان جشنواره در حیاط مجتمع  صورت گرفت. لوح یادبود جشنواره یازدهم در کنار لوح جشنواره نهم که در سال 88 برگزار شده بود قرار گرفته است.
دبیر جشنواره همراه با معاون استاندار جناب آقای زارع و همچنین معاونین و مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، داوران جشنواره در بخش های عکس، فیلمنامه، پوستر و فیلم کوتاه و جمعی از هنرمندان شش استان شرکت کننده، سرپرستان دفاتر انجمن شش استان کشور، مدیران ستاد مرکزی انجمن و همچنین اصحاب رسانه و مطبوعات رسما نگارخانه و گالری جشنواره را افتتاح کردند.
همچنین نمایش فیلم‌های بخش مسابقه نیز با رونمایی از تیزر جشنواره لیان از ساعت 9 صبح برابر با برنامه اعلام شده از سوی دبیرخانه جشنواره در سالن نمایش آغاز شد.
قابل ذکر است پس از افتتاح مراسم، داوران بخش عکس همراه با عکاسان برای عکاسی به موزه بوشهر رفتند.

برنامه روز اول جشنواره:
نمایش 25 فیلم کوتاه در 4 سانس 90 دقیقه ای از ساعت 9 صبح الی 17:30، برگزاری کارگاه عکاسی با عکاسی از بازار ماهی فروشان و موزه بوشهر، کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی با حضور داریوش غریب زاده، نشست با داوران عکس در محل نمایشگاه و همچنین نقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه با حضور طهماسب صلح جو و در نهایت نمایش 4 فیلم کوتاه برگزیده بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران  از برنامه های روز اول لیان است.

حاشیه‌های افتتاحیه:
گردهمایی میهمانان در کنار لوح یاد بود لیان در حیاط مجتمع 9 دی در شرایطی که به شدت باران می بارید فضای زیبایی را به وجود آورده بود.
افتتاح نمایشگاه عکس با بریدن نوار نگاتیو عکس صورت گرفت.
عکسهای نمایشگاه در ابعاد 30*45 و برروی شاسی ارائه شده که باعث ایجاد فضایی یک دست در چیدمان گالری شده است.
حضور مدیران فرهنگی استان ، اصحاب رسانه و مطبوعات و همچنین صدا و سیمای مرکز بوشهر که برنامه را به طور مستقیم پوشش می دادند از نکات بارز این مراسم بود.
در پایان کل میهمانان با مسئولین فرهنگی و دبیر جشنواره و همچنین داوران جشنواره عکس یادگاری گرفتند.
از هنرمندان حاضر در این جشنواره می‌توان به مینو فرشچی، طهماسب صلح جو، اسماعیل عباسی، افشین شاهرودی، اسعد نقشنبدی، فرزاد هاشمی، ساعد نیک ذات، دایوش غریب زاده ، جواد رمضانی ، سیدرضا صافی، مسعود نجف پور، عبدالرحمان برزگر اشاره کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها