حدادی‌پور: «مرمت» برگرفته از آیات قرآن است

کارگردان مرمت فیلم خود را برگرفته از آیات قرآن دانست و گفت: در قرآن آیه‌ای با این مضمون هست که می‌گوید ما برای زمینی که خشوع دارد آب می‌فرستیم و آن را زنده می‌کنیم. فیلم مرمت نیز براین اساس ساخته شده است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» محمد حدادی‌پور گفت: در این فیلم یک مجسمه به عنوان سمبل انسان حضور دارد. این مجسمه فرسوده شده و باید مرمت شود. ابتدا می‌خواهد شادابی و خرمی را با چسباندن برگها به خود کسب کند اما سپس در می‌یابد رویش واقعی از درون خواهد بود.
حدادی‌پور؛ باد، پرندگان و آب را در فیلمش دارای شخصیت خواند و افزود: اینها همگی از عناصر محیط هستند اما تاثیر مهمی در روند داستان دارند. در واقع فیلم درباره جوهر درونی انسان است. گوهری که با رنج و مرارت صیقلی می‌شود.
این فیلم پویانمایی که توسط دفتر حوزه هنری اصفهان تهیه شده با پیشرفته‌ترین امکانات تولید شده، حدادی‌پور درباره همکاری با حوزه هنری گفت: در این همکاری هم حمایت مالی شدیم و هم معنوی. از طریق مسئولان حوزه هنری توانستیم با آهنگساز حرفه‌ای چون بهرام دهقانیار کار کنیم.
مرمت دیالوگ ندارد و موسیقی نقش عمده‌ای در آن ایفا می‌کند.
حدادی‌پور در این‌باره توضیح داد: از ابتدا می‌دانستم موسیقی سهم عمده‌ای در این فیلم دارد. حوزه هنری امکان همکاری ما را با بهرام دهقانیار فراهم کرد. ایشان بسیار حرفه‌ای عمل کردند و با وجود سابقه‌ای که دارند نظرات مرا در فیلم اعمال می‌کردند و در مجموع همفکری خوبی با ایشان داشتیم.
او درباره سازهایی که در این فیلم استفاده شده گفت:به نظرم ویلون با همراهی پیانو که تارهای اصلی موسیقی فیلم بودند کشمکش درون داستان را به خوبی منتقل می‌کنند. از این سازها به عنوان سازهای اصلی استفاده شد که تصور می‌کنم نتیجه کار نیز خوب بوده است.
هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش 29 مهر تا دوم آبان ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش طی مراسمی در سالن همایش‌های صداوسیمای شهر مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سهیل جهان بیگلری گفت: سپاس از لطف و عنایت حضرت حق که در جوار امام مهر هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش را به انجام و سرانجام رساندیم.
 • سینمای ایران به یک مدرسه بزرگ فیلمسازی تبدیل شده‌است

  راشد رادوان فیلمساز لبنانی- اسپانیایی تاکید کرد جشنواره فیلم رویش می‌تواند با سیاست‌های اسلام‌هراسی مبارزه کند.
 • جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  دکتر ابراهیم فیاض در جریان نشست‌های جشنواره رویش تاکید کرد این رویداد سینمایی برای پیگیری اهداف خود نیازمند یک آکادمی است. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سومین نشست نسبت دین و سینما در هتل پردیسان مشهد، محل استقرار مهمانان و برگزارکنندگان جشنواره رویش برگزار شد.
 • سهیل جهان‌بیگلری به جشنواره رویش پیام داد

  سهیل جهان‌بیگلری دبیر هفتمین جشنواره فیلم‌های یوتاه دینی رویش همزمان با شروع به یار جشنواره دیدگاه خود را درباره برگزاری این رویداد سینمایی بیان یرد.
 • پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  محسن مومنی ‌شریف رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی همزمان با برپایی هفتمین رویش در پیامی تاكید كرد جشنواره افق‌های جدیدی را پیش روی هنرمندان قرار خواهد داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به همه هنرمندانی كه در جوار بارگاه هشتمین علت ایجاد هستی گرد آمده‌اند، درود می‌فرستم.
آخرین خبرها