داوری‌های حرفه‌ای از امتیازات جشنواره رویش است

یک کارگردان انیمیشن گفت: داوری‌های حرفه‌ای حوزه هنری از امتیازات جشنواره فیلم دینی رویش است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محمد زرین قلم کارگردان انیمیشن‌های درخت خدا و امام رضا(ع) و گنجشک از استان ایلام گفت: با این که خیلی اهل شرکت در جشنواره ها نیستم ولی سال گذشته با انیمیشن کلید در بخش خارج از مسابقه رویش حاضر شدم و امسال نیز دو انیمیشن درخت خدا و امام رضا(ع) و گنجشک را برای شرکت در هفتمین دوره از این جشنواره به دبیرخانه فرستاده‌ام.
زرین قلم که بیش از 9 سال است به طور حرفه‌ای در زمینه انیمیشن فعالیت می‌کند و در جریان کم و کیف بیشتر جشنواره‌های فیلم کوتاه نیز قرار دارد، درباره جشنواره رویش گفت: من تقریبا تمام آثار منتخب شش دوره رویش را دیده‌ام و متوجه شده‌ام با آن که متولی این جشنواره حوزه هنری است اما برخلاف بسیاری از ارگان‌ها ونهادها هیچ امتیاز ویژه‌ای برای آثار ارسالی از این مجموعه قائل نمی‌شود و تاکنون داوری‌ها بدون تعصب و کاملا حرفه‌ای انجام شده‌اند و این از امتیازات یک مجموعه محسوب می‌شود.
وی در ادامه درباره اساس جشنواره رویش گفت: متاسفانه تصور ما از واژه دین تصور اشتباهی است ،درست است که بعضی از موضوعات به خودی خود ارتباط مستقیم بادین دارند؛مثل موضوعات مربوط به ائمه اما همیشه هم این طور نیست، ماخودمان در جلسات نقد و بررسی که در حوزه هنری استان ایلام می‌گذاریم در بسیاری از فیلم‌های سینمای جهان به محتوای دینی می‌رسیم.
وی متذکر شد: لازم است که نگاهمان به این واژه را عوض کنیم. مگر مسائل اجتماعی و روزمره ما جدا از مسائل دینی ماست؟ برای مثال وقتی شما در فیلمتان شخصیتی دارید که دزدی می‌کند یا کسی که خیانت می‌کند یا روابطی که بین انسان‌ها جریان دارد، چیزی جدا از مقوله دین است؟ این نگاهی است که رویش تا حدودی به آن پرداخته و باید به آن بیشتر توجه کند.
نکته دیگری که زرین قلم از آن به عنوان نکته قابل اهمیت یاد کرد، حضور یک تیم بزرگ در ساخت انیمیشن است.
او دراین باره گفت: انیمشن‌ها همیشه عوامل زیادی دارند از نویسنده گرفته تا طراح و انیماتور و کارگردان، اما در تمام جشنواره‌ها فقط بخش کارگردانی آن دیده می‌شود.
او گفت :اگر ترتیبی داده شود تا عوامل حرفه‌ای یک انیمیشن در این جشنواره‌ها شناخته و معرفی شوند، می‌توانند درکنار هم یک تیم حرفه‌ای را تشکیل دهند که این مسئله تحولی در انیمیشن کشور ایجاد می‌کند.
زرین قلم در پایان به نکته دیگری اشاره کرد و گفت:سال گذشته کسانی که در بخش مسابقه پذیرفته نمی شدند، برای حضور نیز در جشنواره دعوت نمی شدند که این مسئله ضربه زیادی به جشنواره زد و شاید لازم باشد در جشنواره امسال این مسئله بازنگری شود.
هفتمین جشنواره فیلم کوتاه «رویش» همچون دوره‌های قبل، به منظور تبیین حقایق دینی و با هدف سعادت حقیقی بشر،از 29 مهرماه تا 2 آبان ماه 1390 در جوار بارگاه ثامن الحجج برگزار خواهد شد.
علاقه‌مندان تا ۲۰ شهریور مهلت دارند در جشنواره شرکت کنند. اطلاعات بیشتر اینجا در دسترس است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش

  برگزیدگان هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش طی مراسمی در سالن همایش‌های صداوسیمای شهر مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سهیل جهان بیگلری گفت: سپاس از لطف و عنایت حضرت حق که در جوار امام مهر هفتمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش را به انجام و سرانجام رساندیم.
 • سینمای ایران به یک مدرسه بزرگ فیلمسازی تبدیل شده‌است

  راشد رادوان فیلمساز لبنانی- اسپانیایی تاکید کرد جشنواره فیلم رویش می‌تواند با سیاست‌های اسلام‌هراسی مبارزه کند.
 • جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  جشنواره رویش برای پیگیری اهداف نیازمند آکادمی است

  دکتر ابراهیم فیاض در جریان نشست‌های جشنواره رویش تاکید کرد این رویداد سینمایی برای پیگیری اهداف خود نیازمند یک آکادمی است. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سومین نشست نسبت دین و سینما در هتل پردیسان مشهد، محل استقرار مهمانان و برگزارکنندگان جشنواره رویش برگزار شد.
 • سهیل جهان‌بیگلری به جشنواره رویش پیام داد

  سهیل جهان‌بیگلری دبیر هفتمین جشنواره فیلم‌های یوتاه دینی رویش همزمان با شروع به یار جشنواره دیدگاه خود را درباره برگزاری این رویداد سینمایی بیان یرد.
 • پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  پیام رئیس حوزه هنری به «جشنواره رویش»

  محسن مومنی ‌شریف رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی همزمان با برپایی هفتمین رویش در پیامی تاكید كرد جشنواره افق‌های جدیدی را پیش روی هنرمندان قرار خواهد داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به همه هنرمندانی كه در جوار بارگاه هشتمین علت ایجاد هستی گرد آمده‌اند، درود می‌فرستم.
آخرین خبرها