علیرضا سجادپور: فیلم کوتاه باید یک هدف باشد

مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی بر سینمای حرفه‌ای فیلمسازان حرفه‌ای و شاخص فیلم کوتاه را نیاز سینمای ایران خواند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، علیرضا سجادپور فیلمساز، ‌تهیه كننده و مدیركل اداره نظارت و ارزشیابی سینمای حرفه‌ای با بیان این مطلب که فیلم كوتاه هدف است، فیلمسازان حرفه‌ای و شاخص فیلم كوتاه را نیاز سینمای ایران خواند.
در ادامه این تهیه کننده گفت: خیلی‌ها فیلم كوتاه را طریقی برای رسیدن به فیلم سینمایی بلند می‌دانند و فكر می‌كنند كه این نردبامی است كه پله آخرش ساختن فیلم بلند است اما من می‌گویم كه فیلم كوتاه باید یک هدف باشد.
سجادپور در ادامه گفت: خیلی از افراد این مسیر را به سرعت طی می‌كنند تا به فیلم بلند برسند اما باید بگویم این امكان میسر نیست. در واقع ظرفیت سینمای بلند حرفه‌ای این اجازه را به ما نمی‌دهد پس چه باید كرد؟ باید به اینجا رسید كه فیلم كوتاه هدف باشد و ما فیلمسازان حرفه‌ای و شاخص فیلم كوتاه داشته باشیم. حرفه‌ای فیلم كوتاه بسازیم و البته ویترین و تریبون و رسانه خوب فراهم كنیم.
مدیرکل اداره نظارت  و ارزشیابی سینمای حرفه‌ای با بیان این نکته که خیلی از فیلمسازان خوب فیلم كوتاه با نگرش نادرست، به فیلمساز متوسط سینمای اكران بدل می‌شوند و این اتفاق خوب نیست ادامه داد: ما باید این حیطه را گسترش بدهیم تا همانطور كه گفتیم فیلمسازان حرفه ای و شاخص در عرصه فیلم كوتاه داشته باشیم.
بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۹ تا ۲۴ مهرماه ۹۰ در تهران  و همزمان هشت منطقه فرهنگی کشور توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار خواهد شد. 
گفتنی است در بخش بین‌الملل این جشنواره، شامل مسابقه بین‌الملل، مسابقه آسیا و مسابقه جهان اسلام جشنواره مبلغ هجده هزار یورو به هفت برگزیده خود اهدا می‌کند.     

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعتبار فیلم کوتاه است

  بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران کار خود را در شرایطی پایان داده که همچنان فیلمسازان و سینماگران در مورد آن گفت‌وگو می‌کنند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» خردمندان گفت: هر اتفاق و توجه ویژه به جشنواره فیلم کوتاه در راستای کم توجهی است که به فیلم کوتاه می‌شود.
 • قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  قلی‌خانی: بازیگران در موفقیت فیلم‌های کوتاه موثرند

  شبنم قلی‌خانی گفت: بازیگران به ویژه بازیگران حرفه‌ای می‌توانند خیلی به مجموعه فیلم کوتاه کمک کنند و نقش‌هایی را در فیلم‌های کوتاه بپذیرند و بازی کنند و بدانند با بازی‌شان، تاثیرگذاری آن فیلم بیشتر خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وی گفت: جشنواره‌های فیلم کوتاه کمک خوبی به فیلمسازان فیلم کوتاه می‌کنند.
 • مشروح صحبت‌های معاون امور سینمایی در ویژه برنامه «قاب 28»

  معاون امور سینمایی و سمعی بصری گفت: ایران جزو 10 کشور دنیا است که بیشترین تولید فیلم کوتاه را دارد به ویژه اینکه جوانان ایرانی مستعدی در این زمینه به ارتقای فیلم کوتاه در کشور کمک می‌کنند.
 • برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

  برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران ساعتی پیش طی مراسمی در تالار وحدت معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اختتامیه جشنواره با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جواد شمقدری معاون امور سینمایی وزارت ارشاد در تالار وحدت تهران برگزار شد.
 • آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه «جشنواره فیلم کوتاه تهران» امشب برگزار می‌شود

  آئین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران امشب با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف به همراه منتخبان دانشجویی و مردمی معرفی شده و تندیس‌ها و جوایزشان را دریافت خواهند کرد.
آخرین خبرها