طریقت: اساس کار جشنواره «رویش» شایسته‌سالاری است

 جشنواره فیلم کوتاه «رویش» خلاف دیگر جشنواره‌ها از آفت رابطه زدگی به دور و اساس گزینش در آن خلق اثری حرفه‌ای و ارزشمند است.
 به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره «رویش» نادر طریقت ضمن بیان مطلب فوق گفت: من یک دوره، عضو هیات انتخاب جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» بودم و از نزدیک در جریان حساسیت‌ها و دقت نظر بالای مسئولان برگزاری این جشنواره در همه زمینه‌ها از انتخاب فیلم‌ها گرفته تا بخش داوری، نمایش آثار و نحوه برگزاری جشنواره بودم.
 وی افزود: آقای مرکبی دبیر وقت آن دوره از جشنواره «رویش» شدیدا برنحوه برگزاری جشنواره نظارت و حساسیت ویِژه داشت ما نیز در بخش انتخاب فیلم‌ها، تمام سعی‌مان را کردیم تا قضاوتی درست، عادلانه و حرفه ای بر آثار ارسال شده اعمال کنیم.
 طریقت خاطرنشان کرد: متاسفانه خیلی از جشنواره‌های ما به آفت روابط دچار شده‌اند و اسم و رسم و رابطه جای انصاف و عدالت را گرفته است ولی خوشبختانه جشنواره «رویش» از این آفت مبرا است و معیار گزینش فیلم‌ها در آن خلق اثر خوب و حرفه‌ای است.
 کارگردان فیلم خاطره جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» را دور از شعارزدگی معرفی کرد و افزود: زمانی که بنده عضو هیات انتخاب یک دروه از این جشنواره بودم، فیلم‌های خوبی دیدم و تلاش می کردم معیار انتخاب را، اثر خوب قرار دهم چون فیلم‌هایی که حالتی شعاری دارند، ناخود آگاه فیلم را به مسیر دیگری می‌فرستند. 
وی در بیان حسن‌های ویژه جشنواره «رویش» خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره در جوار امام رضا (ع) حسن بزرگی است که نصیب «رویش» شده که افتخار هر فیلم سازی است که در این جشنواره حضور داشته باشد حتی اگر اثرش استحقاق برگزیده شدن نیز نداشته باشد.  دومین حسن «رویش» این است که حوزه هنری به عنوان مسئولان برگزارکننده این جشنواره، رویکردی دلسوزانه و متعهدانه نسبت به آن دارند و فقط به دنبال بیلان‌کاری و برگزاری صرف یک جشنواره، با آن برخورد نمی‌کنند.
طریقت در پایان اظهار کرد: حوزه هنری در همه زمینه‌ها از جمله ادبیات رشد خوبی داشته و همچنین  بیش از 50 سینما در اختیار این نهاد است بنابراین اگر مسئولان و مدیران فرهنگی حوزه هنری در کنار ادبیات، نسبت به سینما و فیلم نیز دغدغه بیشتری نشان دهند، گام‌های بلند و با ارزشی در این صنعت می‌توانند بردارند. 

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» از مادر و همسر سلمان هراتی تقدیر شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این تقدیر به بهانه حضور مستند من پشت این دریچه چشم براهم به کارگردانی جواد توانا در جشنواره صورت گرفت.
 • هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» کلیه هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی عبدالرحمان پرداخت شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مستند جنایت در سکوت ساخته بهروز نورانی‌پور ‌تندیس بهترین مستند ششمین جشنواره فیلم دینی رویش را دریافت کرد.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش پس از بررسی 47 فیلم راه یافته به بخش مسابقه جشنواره آرای خود را اعلام کرد.
 • جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» امروز طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد به کار خود پایان می‌دهد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امسال ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش همزمان با خراسان رضوی در 14 استان کشور و 11 کشور دیگر نیز برگزار شد.
 • جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  فیلمسازان حاضر در ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» دیدگاه‌هایشان را نسبت به برگزاری جشنواره بیان داشتند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حمایت از تولیدات بعدی برگزیدگان جشنواره از جمله نکات مثبتی است که بیشتر فیلمسازان حاضر در جشنواره به آن اشاره می‌کنند.
آخرین خبرها