حمایت از پنج فیلم برگزیده دوره‌های مختلف «رویش»

علی قربانی از حمایت حوزه هنری برای تولید پنج اثر جدید توسط پنج فیلمساز برگزیده دوره‌های قبل جشنواره «رویش» خبر داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره «رویش» به پایگاه خبری حوزه هنری گفت: یکی از سیاست‌های حمایتی حوزه هنری در جریان برگزاری جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش»، حمایت از تولیدات آتی برگزیدگان این جشنواره بوده است. بر همین اساس در فراخوانی از فیلمسازان برجسته و برگزیده دوره‌های قبل «رویش» درخواست شد طرح‌های جدید خود را برای بررسی به حوزه هنری ارائه دهند.
وی افزود: فیلمنامه‌های زیادی ارسال شد که تمامی آثار در شورای فیلمنامه‌نویسی حوزه هنری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت پنج اثر تایید شد و به تصویب رسید.
مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره «رویش» در توضیح این مطلب گفت: این پنج اثر شامل دو فیلم انیمیشن، دو مستند و یک فیلم داستانی است؛ انیمیشن «نیمه سلحشور» به نویسندگی و کارگردانی مسعود قدسیه، انیمیشن «گلوله پاک» به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین مهران، مستند «عالم ربانی، فقیه خراسانی» کاری از علیرضا دهقان، مستند «بودن» به نویسندگی و کارگردانی لقمان خالدی و «وقت بازی» سالم صلواتی.
قربانی خاطرنشان کرد: تمامی این پنج اثر با حمایت و سرمایه‌گذاری حوزه هنری تولید خواهند شد ودر صورت پذیرش هیئت انتخاب در ششمین جشنواره فیلم «رویش» که آبان امسال برگزار می‌شود، به نمایش درمی‌آیند.
وی درباره بحث خرید آثار برگزیده جشنواره «رویش» بیان کرد: از آنجا که اکثر آثار شرکت‌کننده در جشنواره توسط نهادهای مختلف خصوصی و دولتی حمایت و تولید شده‌اند، بحث خرید مستقیم آثار ممکن نیست. ولی در عوض در تلاشیم امکان نمایش آثار برگزیده جشنواره را در شبکه نمایش خانگی فراهم کنیم تا از این طریق کمکی به فیلمسازان آثار برتر شده باشد.
ششمین جشنواره فیلم‌های کوتاه دینی رویش از چهارم تا ششم آبان‌ماه در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.
آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 20 شهریور است و علاقه‌‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تهران تقاطع خیابان حافظ و سمیه حوزه هنری دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم رویش مراجعه کنند.
همچنین پایگاه اطلاع رسانی رویش در نشانی  www.ruyeshfestival.ir قابل دسترس است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» از مادر و همسر سلمان هراتی تقدیر شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این تقدیر به بهانه حضور مستند من پشت این دریچه چشم براهم به کارگردانی جواد توانا در جشنواره صورت گرفت.
 • هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» کلیه هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی عبدالرحمان پرداخت شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مستند جنایت در سکوت ساخته بهروز نورانی‌پور ‌تندیس بهترین مستند ششمین جشنواره فیلم دینی رویش را دریافت کرد.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش پس از بررسی 47 فیلم راه یافته به بخش مسابقه جشنواره آرای خود را اعلام کرد.
 • جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» امروز طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد به کار خود پایان می‌دهد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امسال ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش همزمان با خراسان رضوی در 14 استان کشور و 11 کشور دیگر نیز برگزار شد.
 • جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  فیلمسازان حاضر در ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» دیدگاه‌هایشان را نسبت به برگزاری جشنواره بیان داشتند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حمایت از تولیدات بعدی برگزیدگان جشنواره از جمله نکات مثبتی است که بیشتر فیلمسازان حاضر در جشنواره به آن اشاره می‌کنند.
آخرین خبرها