مهران: داوری جشنواره «رویش» منحصر به فرد است

امیر مهران یکی از نکات مثبت جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» را تجمیع همزمان چند فیلمساز حرفه‌ای و سرشناس در هیات داوران دانست.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امیر مهران در گفت‌وگو با ستاد خبری ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش درباره این جشنواره گفت: با توجه به تجربه شرکت در جشنواره‌های مختلف، معتقدم «رویش» علی رغم این که تنها چند دوره از برگزاری آن می‌گذرد و هنوز به آن صورت جا نیفتاده، توانسته به خوبی با جشنواره‌هایی نظیر فیلم کوتاه «تهران» که بیست و هشت دوره از آن می‌گذرد، رقابت کند.
«رویش» به ویژه در دو سال اخیر چه از جهت برگزاری جشنواره و چه انتخاب و داوری فیلم‌ها خوب عمل کرده است.
وی افزود: تا کنون فیلمسازان سرشناسی در بخش داوری و انتخاب فیلم‌های «رویش» حضور داشتند که این امر تاثیر زیادی بر کیفیت و اعتبار حرفه‌ای جشنواره دارد اما جشنواره های دیگر در این زمینه چندان جدی عمل نکرده‌اند. فیلم‌های بخش مسابقه و برگزیده این جشنواره نیز سطح کیفی بالایی نسبت به آثار برگزیده جشنواره های دیگر فیلم کوتاه داشتند.
این فیلمساز خاطرنشان کرد: فیلمسازانی که سال گذشته برای اولین بار در «رویش» شرکت  داشتند، گمان نمی‌کردند شاهد جشنواره‌ای با این کیفیت و اهمیت باشند.
این عضو انجمن سینمای جوانان ایران با تاکید بر برگزاری خوب «رویش» در دوره پیشین، اظهار کرد: اختصاص سالن‌های بهتر برای نمایش آثار، قطعا به جشنواره کمک می‌کند.
مهران با اشاره به استقبال محدود مردم از جشنواره‌های فیلم کوتاه پیشنهاد داد: مقوله فیلم کوتاه مبحثی نیست که عموم مردم با آن آشنا باشند و از آن استقبال کنند از این رو اگر حوزه هنری که سالن‌های سینمایی خوبی در اختیار دارد فیلم‌های برگزیده جشنواره را، در یک یا دو سانس به نمایش عمومی بگذارد، این ارتباط نیز برقرار خواهد شد. از آن جا که در زمینه فیلم کوتاه، فرهنگسازی نشده است حتی با وجود تبلیغات، مردم در شهرستان‌ها به تماشای آن احساس نیاز نمی کنند.
وی داوری جشنواره «رویش» را منحصر به فرد عنوان کرد و افزود: یکی از خصوصیاتی که به ویژه در دو دوره اخیر جشنواره «رویش» جلب توجه می‌کرد، تجمیع  چند فیلمساز حرفه‌ای به طور همزمان در بخش داوری بود و به اعتقاد من، اگر در جریان برگزاری جشنواره، ورک شاپ هایی با حضور این هنرمندان حرفه‌ای سینما برپا شود، مفید خواهد بود.
کارگردان انیمیشن شهر خاموش گفت: در راستای یکی از بندهای جشنواره مبنی بر حمایت از فیلم‌های بعدی کارگردانان برگزیده باید اطمینان بیشتری به فیلمساز شود چراکه وقتی فیلمسازی در جشنواره جایزه می‌گیرد، باید به او اعتماد کرد.
وی ضمن اشاره به موضوعی بودن جشنواره «رویش» خاطرنشان کرد: اگر جشنواره «رویش» بین‌المللی شود، جایگاه بهتری پیدا می کند و هم در سطح کشور جدی تر با آن برخورد خواهد شد.
مهران در پایان تاکید کرد جشنواره «رویش» قابلیت بالایی دارد و از آن جایی که حوزه هنری ارتباط خوبی با دیگر کشورها دارد، می تواند آثار خوب را جذب کند.
ششمین جشنواره فیلم‌های کوتاه دینی رویش از چهارم تا ششم آبان‌ماه در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.
آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 20 شهریور است و علاقه‌‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تهران تقاطع خیابان حافظ و سمیه حوزه هنری دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم رویش مراجعه کنند.
همچنین پایگاه اطلاع رسانی رویش در نشانی  www.ruyeshfestival.ir قابل دسترس است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  تقدیر از مادر و همسر «سلمان هراتی» در اختتامیه رویش

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» از مادر و همسر سلمان هراتی تقدیر شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این تقدیر به بهانه حضور مستند من پشت این دریچه چشم براهم به کارگردانی جواد توانا در جشنواره صورت گرفت.
 • هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی در اختتامیه رویش پرداخت شد

  شب گذشته در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» کلیه هزینه‌های درمان خانواده شیمیایی عبدالرحمان پرداخت شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مستند جنایت در سکوت ساخته بهروز نورانی‌پور ‌تندیس بهترین مستند ششمین جشنواره فیلم دینی رویش را دریافت کرد.
 • برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند

  برگزیدگان ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش پس از بررسی 47 فیلم راه یافته به بخش مسابقه جشنواره آرای خود را اعلام کرد.
 • جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  جشنواره «رویش» امروز به کار خود پایان می‌دهد

  ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» امروز طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد به کار خود پایان می‌دهد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» امسال ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش همزمان با خراسان رضوی در 14 استان کشور و 11 کشور دیگر نیز برگزار شد.
 • جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  جشنواره «رویش» فیلمسازان را رها نمی‌کند

  فیلمسازان حاضر در ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» دیدگاه‌هایشان را نسبت به برگزاری جشنواره بیان داشتند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حمایت از تولیدات بعدی برگزیدگان جشنواره از جمله نکات مثبتی است که بیشتر فیلمسازان حاضر در جشنواره به آن اشاره می‌کنند.
آخرین خبرها