امیرشهاب رضویان: خرد جمعی معمولا غلط عمل نمی‌کند

عضو آکادمی فیلم کوتاه جشن خانه سینما معتقد است: اگر داوری فیلم کوتاه جشن خانه سینما را جلوه ای از خرد جمعی بدانیم، نتیجه به خطا نخواهد رفت زیرا خرد جمعی معمولا غلط عمل نمی‌کند. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی آکادمی فیلم کوتاه، امیر شهاب رضویان گفت: معتقدم ایجاد هر نوع تشکلی که سبب قوی تر شدن سینمای کوتاه در ایران شود پسندیده است.   
وی ادامه داد: آکادمی فیلم کوتاه پاسخی به نیاز همیشگی  فیلم سازان خانه سینما است که هر سال به صورت نامشخصی با پدیده  داوری رو به رو می‌شدند.  
به گفته این فیلمساز تشکیل آکادمی به منظم و قانونمند شدن فیلم کوتاه در ایران کمک خواهد کرد.  
رضویان با اشاره به مشابهت نام این تشکل با آکادمی فیلم اسکار، بیان کرد: بهتر است آکادمی ایسفا را تنها یک تجمع ثابت داوری بدانیم و برای رفع شبهه، نامی ایرانی برای آن انتخاب شود که تقلید از آکادمی اسکار نباشد. 
عضو آکادمی فیلم کوتاه درباره آسیب شناسی این حرکت، گفت: ترجیح می‌دهم مدت زمانی از فعالیت این تشکل فیلم کوتاه بگذرد و در طول زمان تاثیرگذاری اش را برفیلم کوتاه تحلیل کنیم البته معتقدم که این تشکل اگر درست عمل کند تحول در بخش  تولید و عرضه را نیز به همراه خواهد داشت و به قانونمند شدن شرایط سرمایه گذاری دولتی، تولید و عرضه فیلم کوتاه کمک خواهد کرد. 
این فیلمساز اظهارکرد: اگر داوران جشن خانه سینما از میان صنوف سینمایی برگزیده می‌شوند نتیجه بهتری حاصل خواهد شد و به طورحتم داوری صنفی در بخش کوتاه جشن خانه سینما نتایج معتبرتری از جشنواره‌های دولتی خواهد داشت. 

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها