برگزیدگان نخستین جشنواره «شهرآیین» معرفی شدند

برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم شهری شامگاه گذشته در حضور جمعی از علاقه‌مندان و شرکت کنندگان و مسئولین شهرداری و برگزار کنندگان این جشنواره در ایوان شمس معرفی شدند و هدایا و جوایز خود را دریافت کردند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره فیلم شهری (شهرآئین)، شامگاه گذشته در سالن شمس آیین پایانی نخستین شهرآیین برگزار شد و مردم و هیات داوران، منتخبین و برگزیدگان خود را معرفی کردند.
طی زمان برگزاری شهرآیین در تاریخ های 1 تا 7 خرداد ماه سال جازی ،60 فیلم برگزیده هیات گزینش، به طور جداگانه مورد قضاوت شهروندان و هیات داوران قرار گرفتند و در پایان،از فیلم های منتخب هیات داوران و همچنین از فیلم های منتخب شهروندان به طور جداگانه تقدیر به عمل آمد.
در بخش منتخب مردم از میان 60 فیلم راه یافته به مرحله نهایی جشنواره که در طول برگزاری جشنواره در تالار مجازی شهرآئین (روی وب گاه) به نمایش گذاشته شده بود، 10 فیلم که به ترتیب بیشترین تعداد آراء شهروندان را به خود اختصاص داده بودند به شرح زیر جوایز خود را دریافت نمودند.
1-      نیازمندی ها ،آموزش و... کاری از: محمد رحمت وند
2-      دیوار  كاری از محمدحسین ملک زاده      
3-      شکلات كاری از: حسین نظری      
4-      لطفا پارک کنید  كاری از: مجتبی حیدری      
5-      سی پریسک  كاری از: علی ولی پوری      
6-      عبور ممنوع  كاری از: محسن ثبوت 
7-      ببخشید آقای ... !  كاری از: حامد دبستانی  و متین خاکپور 
8-      کدام بهتر است  كاری از: احمد راستگو 
9-      "ط " مثل تهران  كاری از: افروز خانبلوکی      
10-  تا سیاهی کاری از: احمد حیاتی
در بخش منتخب هیات داوران  ،3 فیلم در هر یک از محورها شایسته تقدیر و دریافت نشان و جایزه دانسته شد و در مجموع  12 فیلم برگزیده هیات داوران به شرح زیر معرفی شدند.
و در هر بخش لوح زرین و نشان جشنواره شهرآئین و 4 سکه بهار آزادی به نفر نخست، لوح سیمین و نشان جشنواره شهرآئین و 2سکه بهار آزادی به نفر دوم ، لوح مسین و نشان جشنواره شهرآئین و 1 سکه بهار آزادی به نفر سوم اهدا شد.
در محور شهر و فرد- شهر و جامعه ،جایزه نخست به حسین نظری برای ساخت فیلم شکلات تعلق گرفت و جایزه دوم این محور به سی پریسک كاری از علی ولی پوری اهدا شد و جایزه سوم را محمدرضاحاجی غلامی برای فیلم ایستگاه اتوبوس دریافت کرد.
در محور شهر و طبیعت سرود شش هزار ساله كاری از حسن نقاشی  برنده جایزه نخست شد و به ترتیب سمبل كاری ازمحمد هادی شریفی  و اره  اری از  امیر گردابی به رتبه های دوم و سوم این بخش دست یافتند.
محور شهر و معنویت نیز جایزه نخست خود را به بسم الله الرحمن الرحیم  كاری از سیدحامد نوبری اهدا کرد و مهدی میرتیموری  با ساخت فیلم یک دقیقه ای من هنوز جنگ را می‌بینم دومین برگزیده ی داوران در این محور بود و ببخشید آقای ... !  كاری از حامد دبستانی و متین خاکپور  سومین برگزیده این محور بودند که جوایز خود را دریافت کردند.
هیت داوران در محور شهر و...  نیز به معرفی برگزیدگان خود پرداختند و جایزه نخست این بخش را به کوروش آسترکی برای فیلم صید اهدا کردند و دومین برگزیده محسن ثبوت برای ساخت فیلم عبور ممنوع بود و سوین جایزه این بخش نیز به دید خاموش كاری از بهزاد هاشمی تعلق گرفت.
همچنین تندیس زرین شهرآیین و نشان و جایزه ویژه و لوح تقدیر به برترین فیلم جشنواره، منتخب هیات داوران، به و آرزوهایم را...كاری از محمد حسین بردستانی و حامد علی زاده  ختصاص داده  شد.
در مراسم اختتامیه جشنواره، نشان و جایزه ویژه شهرآئین به برترین فیلم جشنواره، منتخب مردم به محمد رحمت وند برای ساخت فیلم نیازمندی ها ،آموزش و... اختصاص یافت.
جایزه ویژه شهردار تهران نیز به بسم الله الرحمن الرحیم كاری از سیدحامد نوبری اهدا شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • آغاز داوری تماشاگران جشنواره «شهرآئین»

  آغاز داوری تماشاگران جشنواره «شهرآئین»

  جشنواره «شهرآئین» از همه شهروندان در همه نقاط ایران دعوت کرد تا فیلم‌های این جشنواره را داوری کنند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» دبیرخانه این جشنواره از عموم شهروندان دعوت کرد تا با مراجعه به وب‌سایت این جشنواره، شصت فیلم یک‌دقیقه‌ای برگزیده این جشنواره را تماشا و به برگزیدگان خود رای بدهند.
 • مشارکت گسترده جوانان در جشنواره «شهرآئین»

  مشارکت گسترده جوانان در جشنواره «شهرآئین»

  ‌آثاری از تمام اقشار جامعه اعم از نوجوانان و جوانان از سراسر ایران به دبیرخانه جشنواره شهرآئین رسیده است. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» از آنجایی که شهرآئین جشنواره‌ای در مقیاس ملی است و هر شهروند ایرانی در هر شهر ایران می‌تواند در آن شرکت کند، این جشنواره مورد استقبال تمام اقشار جامعه قرار گرفته است و از تمام گروه‌های سنی در آن شرکت کرده‌اند.
 • استقبال از جشنواره فیلم شهری یک دقیقه‌ای ایران «شهرآئین»

  پس از تمدید زمان شركت جشنواره فیلم شهری یک دقیقه‌ای ایران «شهرآئین» سایت این جشنواره با استقبال بی‌نظیر شهروندان و علاقه‌مندان روبه رو شد.
 • فراخوان جشنواره فیلم شهری یک دقیقه‌ای ایران «شهرآئین»

  فراخوان جشنواره فیلم شهری یک دقیقه‌ای ایران «شهرآئین»

  جشنواره جشنواره فیلم شهری یک دقیقه‌ای ایران «شهرآئین» تا نهم اردیبهشت فیلم می‌پذیرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» شهرآئین جشنواره فیلم شهری است که برای جلب مشارکت آگاهانه شهروندان در توسعه و ارتقا کیفیت محیط زندگی شهری‌شان برگزار می‌شود.
آخرین خبرها