سرپرست دفتر زاهدان سینمای جوان درگذشت

علی اصغر شهری از پیشکسوتان انجمن سینمای جوانان ایران و سرپرست دفتر سینمای جوان زاهدان درگذشت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، علی اصغر شهری سرپرست دفتر سینمای جوان زاهدان، استاد فیلمسازی و از فعالان تاثیرگذار فرهنگ و هنر استان سیستان و بلوچستان شب گذشته در سن 63 سالگی بر اثر بیماری سرطان در بیمارستانی در زاهدان درگذشت.
بنابراین گزارش علی اصغر شهری در 1325 در زابل متولد شد و از کودکی در عرصه‌های فرهنگی و هنری از جمله نقاشی، خوشنویسی، همکاری در ارکستر رادیو زاهدان و گویندگی رادیو، آموزش گروه نوازی موسیقی محلی برای اولین بار در استان سیستان و بلوچستان حضور داشت.
وی فعالیت سینمایی‌اش را با کانون فرهنگی رادیو و تلویزیون در 1350 آغاز نمود و 1357 در سینمای آزاد آن روزها فیلم پیر سیستان یا سیستان سرزمین حماسه‌ها را کارگردانی کرد که جایزه بهترین کارگردانی را در جشنواره استانی زاهدان از آن خود کرد.
همزمان با تاسیس انجمن سینمای جوانان ایران در تهران، دفتر انجمن سینمای جوان زاهدان نیز آغاز به کار کرد و مرحوم علی اصغر شهری اولین دوره فیلمسازی را در انجمن سینمای جوانان زاهدان برگزار کرد.
گفتنی است انجمن سینمای جوانان دفتر زاهدان با مدیریت علی اصغر شهری در 1386 برنده جایزه «یونیکا» به عنوان بهترین دفتر انجمن سینمای جوانان ایران شد. از افتخارات این دفتر به ساخت 47 عنوان فیلم کوتاه در 1367 به عنوان یک رکورد، شرکت مستمر فیلمسازان سینمای جوان زاهدان و شاگردان «شهری» در جشنواره‌های گوناگون داخلی و خارجی و فعالیت مستمر و حرفه‌ای فارغ التحصیلان دفتر می توان اشاره کرد.
گفتنی است شهری در 1388 «نشان عالی درجه یک هنری» را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد. مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در حوزه آموزش و پژوهش، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره اداره موسیقی استان سیستان و بلوچستان، مسئول امور کتابخانه‌ها، مسئول دبیرخانه پژوهش فرهنگ عمومی از جمله سوابق مدیریتی اوست.

دیدگاه‌ها

  • هنر جویان انجمن
    ۹:۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۹

    عقل نمیداند زبان می ماند ودل نمی تواند رفتنش را یک سفر ساده بنامد

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها