برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای «آلامتو» معرفی شدند

دهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان منطقه یک «آلامتو» ۳۱فروردین‌ماه طی مراسمی در سالن آمفی تئاتر هتل زاگرس شهر ایلام به کار خود پایان داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در این مراسم که بیش از دویست هنرمند عکاس و سینماگر از ده استان کشور و مدیران، مسئولین استان ایلام و همچنین انجمن سینمای جوانان ایران حضور داشتند، برگزیدگان معرفی شدند.

اسامی برگزیدگان به این شرح اعلام شد:

بخش فیلم
بهترین فیلم داستانی: جایزه نقدی، تندیس جشنواره و حمایت از تولید اثر بعدی تا سقف ده میلیون ریال به جعفر نورمحمدی برای فیلم لانه‌ای بر سنگ از ایلام اهدا شد و فیلم‌های بچه‌های اناران مصطفی کرمی از ایلام و سفر غریب عزیزالله محمدپور از ساری دیپلم افتخار این بخش را دریافت کردند.

بهترین فیلم مستند: جایزه نقدی، تندیس جشنواره و حمایت از تولید اثر بعدی تا سقف ده میلیون ریال به فتح الله امیری برای فیلم زندگی در کسوف از ایلام  اهدا شد و فیلم‌های درخت زندگی قدرت باقری از ایلام و کبیر کوه از گذشته تا امروز مهدی نورمحمدی و محمدرضا فریادی از ایلام دیپلم افتخار این بخش را دریافت کردند.

بهترین فیلم پویانمایی: جایزه نقدی، تندیس جشنواره و حمایت از تولید اثر بعدی تا سقف ده میلیون ریال به اصغر شامی برای فیلم پایانی برای آغاز از زنجان اهدا شد و فیلم‌های مداد سفید سکینه عرب اسدی از اردبیل و قصه آینه کورش شاملو از لاهیجان دیپلم افتخار این بخش را دریافت کردند.

بهترین فیلم تجربی: جایزه نقدی، تندیس جشنواره و حمایت از تولید اثر بعدی تا سقف ده میلیون ریال به کریم عظیمی برای فیلم خانه‌ام ابریست از اردبیل اهدا شد و فیلم آن مرد از اردبیل دیپلم افتخار این بخش را دریافت کرد.

کارگردانی: جایزه نقدی و تندیس جشنواره به یاسر طالبی برای فیلم جدا مانده از ساری اهدا شد. همچنین فیلم‌های سفر غریب عزیزالله محمدپور از ساری و اگر بروم سالم صلواتی از سنندج دیپلم افتخار این بخش را دریافت کردند.

استعداد جوان: جایزه نقدی و دیپلم افتخار به زانیار طهماسبی برای فیلم بازی عروسک‌ها از سنندج اهدا شد.

بهترین تهیه کننده: جایزه نقدی و تندیس جشنواره به انجمن سینمای جوانان ایران–دفتر ایلام اهدا شد. همچنین دیپلم افتخار این بخش را انجمن سینمای جوانان ایران–دفتر ارومیه دریافت کرد.
جایزه ویژه هیات داوران: جایزه نقدی، تندیس جشنواره و حمایت از تولید اثر بعدی تا سقف پانزده میلیون ریال به جعفر نورمحمدی برای فیلم‌های راوچی و لانه‌ای بر سنگ از ایلام اهدا شد.
جایزه نقدی و دیپلم افتخار به لیلا گلچین برای فیلم مستند برای سوگند از اراک و نگین شریفی بازیگر خردسال فیلم زمین فوتبال از سنندج اهدا شد.
همچنین هیات داوران جایزه نقدی و دیپلم افتخار برای مضمون دفاع مقدس را به محمد مقیم پور بیژنی برای فیلم داستانی نشانی از ساری و حمید دلربا برای فیلم داستانی به ارتفاع پنجره از ارومیه اهدا کرد.
بهترین فیلمنامه یا تحقیق: جایزه نقدی و تندیس جشنواره به مریم صید مرادی، هیوا صوفیه و احمد محمودی برای تحقیق فیلم یک زن یک قبیله از سنندج اهدا شد. دیپلم افتخار را مجید فتحی و رستم نظری برای فیلمنامه فیلم دیدار در دل شب از اهر دریافت کردند.
بهترین تصویربرداری: جایزه نقدی و تندیس جشنواره به صادق ذاکری برای فیلم جدا مانده از ساری
اهدا شد و دیپلم افتخار این بخش را لیلا حیدریان برای فیلم راوچی از ایلام دریافت کرد.
بهترین تدوین: جایزه نقدی و تندیس جشنواره به حسن جعفری برای فیلم خانه‌ام ابریست از اردبیل اهدا شد و دیپلم افتخار را قادر فریور برای فیلم فیروزه اسلام از تبریز دریافت کرد.
بهترین صدا: جایزه نقدی و تندیس جشنواره به پرویز سقزی برای صدابرداری فیلم زمین فوتبال از سنندج اهدا شد.
بخش فیلمنامه: در این بخش، مهدی رئیسی برای فیلمنامه هدیه‌ای برای او از گرگان تندیس جشنواره و جایزه نقدی نفر اول، مهدی رئیسی برای فیلمنامه هدیه‌ای برای او از گرگان دیپلم افتخار جشنواره و جایزه نقدی نفر دوم و سیده منیره آقایی میر برای فیلمنامه یارک از بابل لوح تقدیر جشنواره و جایزه نقدی نفر سوم را دریافت کردند.
همچنین لوح های تقدیر این بخش به فرج جدیدی اکبری خام برای فیلمنامه های ردپایی روی برف و حکیم سید قاسم نباتی از تبریز، عزیزالله محمدپور برای فیلمنامه نذرم ادا از ساری و قربانعلی طاهرفر برای فیلمنامه 8/8/88 از تبریز اهدا شد.
بخش عکس: دیپلم افتخار و جایزه نقدی نفرات اول تا سوم به ترتیب به مهدی معصومی گرجی از ساری، محمد مستوفی از ارومیه و منوچهر تتری از دره شهر اهدا شد.
در بخش استعداد جوان، لوح تقدیر را مسعود حسن آبادی از اراک دریافت کرد. همچنین جمشید فرجنود فردا از بیجار و بهمن شهبازی از مریوان لوح تقدیر بخس عکس را دربافت کردند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها