بخش ویژه فیلمنامه اقتباسی در «جشنواره نماز و نیایش»

دبیر سومین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین گفت: برای نخستین بار بخش ویژه فیلمنامه اقتباسی در جشنواره برگزار می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سومین جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین، محمدحسین استاد، دبیر سومین جشنواره ملی نماز و نیایش گفت: در بخش ویژه فیلمنامه با اقتباس ادبی از متون کهن ایرانی، اسلامی و قصص قرآن و احادیث و روایت اهداف ویژه‌ای را دنبال می‌کنیم.
مشاور وزیر و مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با تاکید بر اینکه این نوع رویکرد به فیلمنامه برای نخستین بار در جشنواره های هنری رخ می‌دهد، افزود: از آنجا که فیلمنامه نویسی به عنوان مبنا و زیر ساخت هر نوع تولید فیلم است گنجاندن بخش اقتباسی آن هم بر اساس متون پر بار و سرشار ایران اسلامی، قصص قرآنی و احادیث و روایات نتایج بسیار مطلوبی در پی خواهد داشت.
استاد، خطاب به مسئولان اجرایی فرهنگی کشور گفت: ایفای نقش موثر در ترویج و فرهنگ سازی مولفه‌های نماز و نیایش یک وظیفه ملی دینی است. لذا مجریان سومین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین بر اساس رسالت ویژه خود خواستار حضور جدی و فعال کلیه موسسات و نهادهای دولتی خصوصی در گسترش و توسعه فرهنگ ناب نماز و نیایش هستند.
سومین جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین از 23 تا 26 دی ماه همزمان با قم در 18 شهر دیگر به همت انجمن سینمای جوانان ایران دفتر قم و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان سومین جشنواره‌ نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان سومین جشنواره‌ نماز و نیایش معرفی شدند

  برگزیدگان سومین جشنواره‌ نماز و نیایش به روایت دوربین روز گذشته در سالن قدس مدرسه عالی امام خمینی (ره) شهر قم معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره با حضور مهندس محمدرضا جعفری‌جلوه معاونت سینمایی، ناصر باکیده مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران، محمدحسین استاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم معرفی شدند.
 • اکران اینترنتی فیلم‌های جشنواره نماز و نیایش آغاز شد

  اکران اینترنتی فیلم‌های جشنواره نماز و نیایش آغاز شد

  همزمان با برگزاری سومین جشنواره ملی نماز و نیایش اکران اینترنتی دائمی آثار فیلمسازان این جشنواره در سایت تبیان فراهم شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی تبیان دفتر قم، به منظور پاسداشت فرهنگ نماز و نیایش و ارج نهادن به تلاش فیلمسازانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، امکان اینترنتی این آثار فراهم شد.
 • پیام وزیر ارشاد و مدیر سینمای جوان به جشنواره «نماز و نیایش»

  صفارهرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی به سومین جشنواره نماز و نیایش عنوان کرد: نماز و نیایش راه رستگاری و طریقی برای نیل به درجات عالیه انسانی تا قله منیع خدا گونگی و عطیه و لطفی از منبع فیض سرمد در حق بندگان است، همان لطف بی‌نهایت که بی‌نهایت که بی‌عنایتش ذره‌ای از جای نمی‌جنبد و برگی از جای نمی‌افتد و جهانی برجای نمی‌ماند. هنر راستین جانمان را در مهمانی حضرت دوست آسوده و روحمان را از سفره گسترده برکات آفرینش خواهد کرد.
 • نشست خبری سومین جشنواره نماز و نیایش برگزار شد

  نشست خبری سومین جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین صبح امروز یکشنبه 22 دی‌ماه با حضور ناصر باکیده مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، یزدان عشیری مدیر روابط عمومی سینمای جوان در سالن کنفرانس انجمن برگزار شد.
 • معرفی فیلم‌ها و فیلمنامه‌های راه‌یافته به جشنواره «نماز و نیایش»

  معرفی فیلم‌ها و فیلمنامه‌های راه‌یافته به جشنواره «نماز و نیایش»

  اسامی فیلم‌ها و فیلمنامه‌های راه‌یافته به سومین جشنواره «نماز و نیایش» به روایت دوربین اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سومین جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین، از میان ۳۰۴ فیلم رسیده به دبیرخانه جشنواره ۳۱ فیلم و ۱۷ فیلمنامه به بخش مسابقه راه‌یافته‌اند.
آخرین خبرها