پیام «ناصر باکیده» به جشنواره فیلم کوتاه تهران

ناصر باکیده به جشنواره فیلم کوتاه تهران پیام داد. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کوتاه تهران، متن کامل پیام ناصر باکیده دبیر جشنواره به این شرح است:
پی بردن به داشته ها و دستاوردهای خود در کنار امکان ارزیابی فعالیت های سایرین، ذیل به آفاق و چشم اندازهایی تازه را نوید می‌دهد. زیرا آگاهی از توانایی ها و دشواری های موجود و اشراف بر شرایط خویشتن ضروری انکارناپذیر برای حرکت در مسیر تعالی و توسعه است. از این منظر جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران فرصتی یگانه برای دیگر شناسی و مهم تر از آن، خویشتن یابی و خودشناسی است. مجالی که می توان از زاویه‌ای همسو با آموزه هایی راستین به تماشا و تحلیل پدیده ها و آثار نشست.
بی‌شک شکوفایی سینمایی کوتاه سرآغاز حرکت هایی سازنده تر و ثمربخش تر در آینده خواهد بود. جوانان فیلمساز سراسر کشور متعلق به فرهنگ‌ها و اقلیم‌های گوناگون هستند. آنچه ضرورت دارد این است که همگی با نشاط و یا فرصت‌های حتی المقدور برابر در کنار هم به فعالیت بپردازد تا جوانان با استعداد ایرانی همواره کوشا و فعال باشند. از این رو، ظرفیت انجمن سینمای جوانان ایران یکی از عوامل ارتباط با مناطق و نواحی گوناگون کشور است و هرجا کوشش افزون تری در این عرصه وجود داشته باشند.
یقینا این پیوستگی بیشتر خواهد بود فعال کردن نقش هنرمندان با هدف آگاهی بخشی عمومی به ارزش‌ها و آگاهی دادن به مردم نسبت به وظیفه خود در مقابله با تهاجم فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و سایر چالش‌هایی که پیش روی جهان معاصر قرار دارد. از نکاتی که باید مورد توجه جدی قرار گیرد به علاوه تلاش برای تعمیم باورها و سنت های نیکو و گسترش ارزش ها و اندیشه‌های اسلامی در سرتاسر جهان و پرهیز از سنت و رفتارهای ناروا از مضامینی است که بیان آن در قالب فیلم‌های کوتاه و طرح در فضاهای بین‌المللی می‌تواند ثمرات عدیده‌ای به بار آورد.
امید آن که جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بتواند در تقویت همکاری میان اندیشمندان و هنرمندان در سطح بین‌المللی نقش فرهنگی خود را ایفا کند و در این مسیر گام‌های موثری بردارد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها