جشنواره «رویش» فیلمنامه‌های برگزیده را معرفی کرد

جشنواره سراسری فیلم کوتاه «رویش» آثار راه یافته به بخش مسابقه فیلمنامه را اعلام کرد. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی «رویش»، فیلمنامه‌های داستانی راه یافته به بخش مسابقه، «فصل درو» ( نوشته حامد طالبیان از استان مرکزی)، «دوباره از خاک» ( نوشته محمد آریایی از استان اردبیل)، «به کجا چنین شتابان» ( نوشته راحله پاشایی کتابی از استان مازندران)، «عروسک خواب و بیدار» (نوشته اصغر دهقان از استان اصفهان)، «جزیره» ( نوشته علیرضا احمدی از استان هرمزگان)، «انعکاس»  ( نوشته فاطمه نکویی از استان چهار محال و بختیاری)، «شب سرباز» (به نویسندگی اکبر محمودی شریعت از استان آذربایجان شرقی)،‌ «هدیه‌ای برای او» (نوشته مهدی رییسی از استان گلستان)، « آخرین آینه» (به نویسندگی جواد عطایی از استان خراسان رضوی) معرفی شدند.
بنا به اعلام دبیرخانه دایمی جشنواره، آثار راه یافته به بخش فیلمنامه مستند پنجمین جشنواره «رویش» را فیلم نامههای « اعتقادات و کاشی» ( نوشته محمود جواد اعتباری از استان کرمان)، «سبزیکاری» ( نوشته رقیه رفیعی از استان اصفهان)  و « گندم مرغوب» ( نوشته مصطفی صمدی از استان اصفهان ) تشکیل می‌دهند.
آثار راه یافته به بخش مسابقه فیلمنامه پویانمایی در پنجمین جشنواره «رویش»، «زره» (نوشته نواب محمودی از استان گیلان)، «راز ماهی قرمز» (نوشته سید رحیم موسوی از استان مازندران)  و «مترسک» (نوشته علی احمدی از استان قم) اعلام شد.
پنجمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» در رشته‌های تولید فیلم و فیلمنامه و در سه زمینه داستانی، مستند و پویانمایی از 9 تا 12 آذرماه در مشهد برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان پنجمین رویش معرفی شدند

  برگزیدگان پنجمین رویش معرفی شدند

  برگزیدگان پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی رویش طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیما مشهد معرفی شدند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در ابتدای این مراسم حسن بنیانیان رئیس حوزه هنری طی سخنانی گفت: از امروز خودمان را برای برگزاری رویش ششم آماده می کنیم. امیدواریم از سال آینده کشورهای اسلامی را برای حضور در این جشنواره دعوت کنیم و بتوانیم فیلم‌های همه مسلمانان جهان را در خراسان داوری کنیم.
 • مصلحی: جای یک شبکه ویدیویی فیلم کوتاه خالی است

  مصلحی: جای یک شبکه ویدیویی فیلم کوتاه خالی است

  نشست دبیر پنجمین جشنواره فیلم رویش با فیلمسازان ساعتی پیش با حضور مجید مصلحی، حسن نجفی عضو هیات انتخاب و علی قربانی مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره برگزار شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مجید مصلحی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های مختلف رویش گفت: ما در جشنواره رویش توجه ویژه‌ای به مقوله فیلمنامه داریم.
 • مصلحی: توجه به نگاه مخاطب یکی از اهداف جشنواره پنجم بود

  مصلحی: توجه به نگاه مخاطب یکی از اهداف جشنواره پنجم بود

  مجید مصلحی، دبیر پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی «رویش» با مثبت ارزیابی کردن سطح کیفی جشنواره پنجم، توجه به نوع نگاه مخاطب را یکی از دلایل مهم برای انتخاب آثار در کنار محتوی، مضمون و تکنیک آثار دانست. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مصلحی ضمن مقایسه جشنواره پنجم، با دوره‌های پیشین این جشنواره، گفت: در دوره‌های پیشین، نگاه فیلمسازان به مسائل دینی در پرداختن به نمادها و مناسک ظاهری دین خلاصه می‌شد.
 • اکران آثار جشنواره «فیلم رویش» در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

  همزمان با آغاز جشنواره فیلم رویش در کشور ، اکران آثار برتر جشنواره فیلم رویش در چهارمحال و بختیاری از سوی حوزه هنری در سینما بهمن شهرکرد روز سه شنبه آغاز شد.
 • برنامه کامل روز سوم پنجمین جشنواره «فیلم رویش»

  برنامه کامل روز سوم پنجمین جشنواره «فیلم رویش» چهارشنبه 11 آذر اعلام شد.
آخرین خبرها