افتتاح جشنواره فیلم تصویر با نمایش «شیرین» کیارستمی

هفتمین گردهم آیی بزرگ تصویر سال با نمایش شیرین ساخته عباس کیارستمی افتتاح می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از دبیرخانه تصویر سال، هفتمین گردهم آیی بزرگ تصویر سال که به روال گذشته شامل نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر است، امسال برخلاف دوره‌های گذشته، از اول اسفندماه و در فاصله یک هفته، دو افتتاحیه دارد.
افتتاحیه نخست روز شنبه اول اسفندماه 88 به جشنواره فیلم تصویر اختصاص دارد که با نمایش فیلم شیرین عباس کیارستمی که نخستین اکران عمومی آن در ایران به شمار می‌رود، آغاز خواهد شد.
اکران این فیلم با نمایش پشت صحنه آن، ساخته حمیده رضوی و نشست نقد و بررسی فیلم با حضور عباس کیارستمی و برخی از عوامل فیلم از جمله محمدرضا دل پاک (طراح صدا)  و دو منتقد سینما، احمد طالبی نژاد و جواد طوسی همراه خواهد بود.
همچنین دومین افتتاحیه مربوط به هفتمین نمایشگاه تصویر سال است که از روز شنبه هشتم اسفند ماه آغاز می‌شود که آثار تصویری هنرمندان ایرانی در بخش‌های عکس، کاریکاتور و گرافیک در تمامی فضاهای نمایشگاهی خانه هنرمندان ایران از جمله چهار سالن جدیدالاحداث به نمایش در خواهند آمد.
در هفتمین دوره برگزاری «تصویرسال» آثار بیش از یک‌هزار و ششصد هنرمند در بخش‌های عکس، گرافیک، کاریکاتور و فیلم به دبیرخانه ارسال شده  که از این بین، تعداد 421 اثر مربوط به  جشنواره فیلم تصویر بوده که در بخش جوان، از مجموع 126 فیلم، تعداد 47 فیلم و در بخش آزاد از مجموع 295 فیلم، تعداد 207 فیلم برای نمایش انتخاب شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان پانزدهمین جشنواره فیلم تصویر

  برگزیدگان پانزدهمین جشنواره فیلم تصویر

  مراسم اختتامیه پانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر با یک خواستگاری و معرفی یک پدیده در خانه هنرمندان برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» تصویر سال همچنین از قصیده گلمکانی که در یک سال ۸ فیلم کوتاه ساخته و توانسته در جشنواره‌های جهانی جایزه کسب کند، با اهدای لوح و تندیس به عنوان «پدیده سال» تقدیر کرد.
 • برگزیدگان جشنواره فیلم تصویر معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره فیلم تصویر طی مراسمی در خانه هنرمندان ایران معرفی شدند.
 • داوران جشنواره فیلم تصویر معرفی شدند

  هیات داوران جشنواره فیلم تصویر در بخش جوانان زیر 25 سال معرفی شدند.
 • نمایش مستند پشت صحنه «درباره الی» در تصویر سال

  مستند پشت صحنه درباره الی ساخته‌ مریم نراقی و حمیدرضا قربانی در تصویر سال به نمایش در می‌آید.
 • نخستین نمایش «مرد چای» حمید جبلی در جشنواره فیلم تصویر

  نخستین نمایش «مرد چای» حمید جبلی در جشنواره فیلم تصویر

  مستند مرد چای ساخته‌ حمید جبلی در نخستین نمایش خود در جشنواره فیلم تصویر به ‌نمایش درمی‌آید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از دبیرخانه تصویرسال، مستند مرد چای که مراحل ساخت آن سه سال به‌طول انجامیده است، درباره‌ «احمد یاوری»، یکی از شاخص‌ترین چهره‌های عاشق سینما، در میان عوامل تولید فیلم‌های سینمایی به ‌شمار می‌رود.
آخرین خبرها