دومین نشست UNDP در جشنواره «پروین اعتصامی» برگزار شد

عصر روز گذشته در سلسله نشست‌های UNDP که همه روزه در طول برگزاری چهارمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی برگزار می‌شود، دکتر تقی‌زاده کارشناس به همراه رضا درستکار و مازیار رضاخانی به نقش زنان در جلوگیری از ایدز و اعتیاد پرداختند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری جشنواره، در ابتدای این نشست دکتر تقی‌زاده گفت: این فرض در رویکرد اجتماعی مطرح نیست که ظلمی علیه زنان صورت پذیرفته ما باید مخاطب را با این دیدگاه آشنا کنیم که بدون توجه به جنسیت روی نابرابری و بی‌عدالتی متمرکز شود، به این ترتیب مخاطب بیشتر همراه می‌شود.
وی افزود: بیماری ایدز بسیار به رفتارهای اجتماعی ربط پیدا می‌کند حتی پس از ابتلا به بیماری هم باز اجتماع نقش تعیین کننده‌ای روی رفتار این بیماران دارد.
تقی‌زاده درباره کمک به معتادان گفت: صرفا کمک به شخص مبتلا راه‌کار مناسبی نیست. ما موظف هستیم درباره افرادی که با این بیماران در تماس هستند به خصوص همسران تمهیداتی بیندیشیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نقش زنان در پیشگیری از بیماری گفت: طبق آمار این زنان هستند که از افراد بیمار در خانواده مراقبت می‌کنند. همچنین آمار جهانی نشان می‌دهد زنان هنگام بیماری بیش از مراقبت از خود به عمل کردن به وظایف‌شان توجه می‌کنند.
وی آموزش، آگاهسازی و حساس‌سازی را برای بینش زنان لازم دانست و گفت: در حال حاضر 1400 معلم آموزش دیده در زمینه برخورد با بیماران مبتلا به ایدز داریم.
چهارمین جشنواره پروین اعتصامی با حمایت و پشتیبانی معاونت سینمایی، نهاد ریاست جمهوری، سازمان فرهنگی هنری، بانک اقتصاد نوین، سازمان ملی جوانان، حوزه هنری، دفتر طرح‌های عمران سازمان ملل متحد در ایران، شبکه چهارم سیما و پایگاه خبری فیلم کوتاه تا ۵ دی‌ماه در خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود و مراسم اختتامیه این جشنواره ۶ دی‌ماه برگزار خواهد شد.
دسترسی به سایت این جشنواره در آدرس: http://www.parvineff.ir امکان‌پذیر است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها