فیلمنامه‌های برگزیده «رویش» منتشر می‌شوند

مسئول دبیرخانه دایمی جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» از چاپ مجموعه فیلمنامه‌های برگزیده و نیز حضور برگزیدگان کارگاه‌های «رویش» در جشنواره پنجم خبر داد. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش»، علی قربانی، مسئول دبیرخانه دایمی جشنواره با اعلام این خبر افزود: فیلمنامه‌های برگزیده در هر بخش شامل فیلمنامه‌های مستند، داستانی و پویانمایی که توسط هیات داوران معرفی شوند، با توافق نویسنده، در قالب مجموعه فیلمنامه برگزیده «رویش پنجم» چاپ و در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
وی گفت: پیش از این نیز کتاب‌هایی چون «ایده پردازی برای فرهنگ سازی» نوشته دکتر حسن بنیانیان و «سینمای دینی از تئوری تا عمل» شامل مجموعه مقالاتی در خصوص سینمای دینی توسط دبیرخانه دایمی جشنواره «رویش» چاپ و در اختیار فیلمسازان باشگاه «رویش» قرار گرفته است.
مسئول دبیرخانه دایمی این جشنواره از حضور برگزیدگان کارگاه‌های «رویش» در جشنواره پنجم خبر داد و گفت: سام ارجمندی، محمدعلی هاشم زهی، احمد صراف یزدی، مسعود آستانداری، یاسین خوش آمد زهی، حمید رضا منتظری و مسعود قدسیه فیلمسازانی هستند که در بخش‌های داستانی، پویانمایی و مستند به عنوان اعضای فعال کارگاه‌های آموزشی «رویش» در سراسر کشور، به مرحله نهایی جشنواره دعوت شده‌اند.
این جشنواره 9 تا 12 آذرماه با نمایش آثار راه یافته به مرحله نهایی و تقدیر از برگزیدگان بخش‌های تولید فیلم و فیلمنامه در زمینه‌های داستانی، مستند و پویانمایی در مشهد برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان پنجمین رویش معرفی شدند

  برگزیدگان پنجمین رویش معرفی شدند

  برگزیدگان پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی رویش طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیما مشهد معرفی شدند. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در ابتدای این مراسم حسن بنیانیان رئیس حوزه هنری طی سخنانی گفت: از امروز خودمان را برای برگزاری رویش ششم آماده می کنیم. امیدواریم از سال آینده کشورهای اسلامی را برای حضور در این جشنواره دعوت کنیم و بتوانیم فیلم‌های همه مسلمانان جهان را در خراسان داوری کنیم.
 • مصلحی: جای یک شبکه ویدیویی فیلم کوتاه خالی است

  مصلحی: جای یک شبکه ویدیویی فیلم کوتاه خالی است

  نشست دبیر پنجمین جشنواره فیلم رویش با فیلمسازان ساعتی پیش با حضور مجید مصلحی، حسن نجفی عضو هیات انتخاب و علی قربانی مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره برگزار شد. به گزارش خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مجید مصلحی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های مختلف رویش گفت: ما در جشنواره رویش توجه ویژه‌ای به مقوله فیلمنامه داریم.
 • مصلحی: توجه به نگاه مخاطب یکی از اهداف جشنواره پنجم بود

  مصلحی: توجه به نگاه مخاطب یکی از اهداف جشنواره پنجم بود

  مجید مصلحی، دبیر پنجمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی «رویش» با مثبت ارزیابی کردن سطح کیفی جشنواره پنجم، توجه به نوع نگاه مخاطب را یکی از دلایل مهم برای انتخاب آثار در کنار محتوی، مضمون و تکنیک آثار دانست. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مصلحی ضمن مقایسه جشنواره پنجم، با دوره‌های پیشین این جشنواره، گفت: در دوره‌های پیشین، نگاه فیلمسازان به مسائل دینی در پرداختن به نمادها و مناسک ظاهری دین خلاصه می‌شد.
 • اکران آثار جشنواره «فیلم رویش» در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

  همزمان با آغاز جشنواره فیلم رویش در کشور ، اکران آثار برتر جشنواره فیلم رویش در چهارمحال و بختیاری از سوی حوزه هنری در سینما بهمن شهرکرد روز سه شنبه آغاز شد.
 • برنامه کامل روز سوم پنجمین جشنواره «فیلم رویش»

  برنامه کامل روز سوم پنجمین جشنواره «فیلم رویش» چهارشنبه 11 آذر اعلام شد.
آخرین خبرها