فروزش: سینمای جوان آینده سینمای ملی را رقم می‌زند

ابراهیم فروزش گفت: سینمای جوان آینده سینمای کشور را رقم می‌زند و بستر مناسبی برای سیر تجربه تکاملی سینما است. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، ابراهیم فروزش کارگردان سینما با بیان این مطلب افزود: جشنواره فیلم کوتاه تهران یک رویداد بسیار مهم برای عرض اندام یک سال تولید سینمای کوتاه کشور است و از این رهگذر هر سال این جشنواره نمایشگر فیلم‌های کوتاهی است که به ویژه توسط نسل جوان فیلمساز ساخته می‌شود.
وی ادامه داد: در این رویداد سینمایی تجربیات اولیه فیلمسازان جوان با آثار مجرب ها در هم می‌آمیزند و باعث انتخابی می‌شود که می‌تواند چهره‌های جدید معرفی شوند و از این مسیر آینده سینمای کشور رقم بخورد.
فروزش با بیان اینکه سینمای آینده مملکت به دست جوانان فیلمساز امروز ساخته می‌شود، خاطرنشان ساخت : تنها کسانی که سینمای کوتاه و فیلم کوتاه را جدی گرفته اند قادرند روی سینمای ملی و بومی ما تاثیرگذار باشند و در تقویت و ارتقای آن کمک کنند.
وی اضافه کرد: وقتی سینمای کشور رشد کند و آثارش چه کوتاه و چه بلند در محافل جهانی بدرخشد این فرهنگ و ظرفیت های فرهنگی و تمدنی ما است که از این طریق معرفی و شناسانده می‌شود.
این کارگردان سینما با بیان این که سینمای جوان به حمایت دولتی نیازمند است، تصریح کرد: الان، دور از انتظار است که بگوئیم بخش خصوصی برای فیلم کوتاه سرمایه گذاری کند. چرخه اقتصادی این سینما، فقط با سیاست‌ها و نگاه‌های حمایتی دولت باید تقویت شود.
وی تلویزیون را بهترین جایگاه برای نمایش فیلم‌های کوتاه عنوان کرد و اظهار داشت: تلویزیون می‌تواند به سینمای کوتاه کمک کند. همان طور که مردم از تله‌فیلم و آثار داستانی 90 دقیقه‌ای استقبال کردند، از فیلم‌های کوتاه هم استقبال می‌کنند و این آثار، جای خودشان را در میان مخاطبان تلویزیون باز می‌کنند.
این کارگردان سینمای ایران، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را جولانگاهی برای رقابت و حضور بهترین‌ها خواند و پیشنهاد کرد: تلاش کنیم تا بهترین تولیدات کشورهای مختلف در این جشنواره حضور یابند. اگر بهترین‌های ایرانی و جهانی کنار هم رقابت کنند باعث بالندگی و رشد جوانان فیلمسازمان می‌شود.
بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از 22 تا 27 آبانماه سالجاری در تهران و به صورت همزمان در استان های خوزستان، همدان، گیلان، کردستان و کهکیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها