گفت‌وگو با سعید زین‌العابدینی کارگردان فیلم کوتاه «اَسرا»

گفت‌وگو با سعید زین‌العابدینی کارگردان فیلم کوتاه «اَسرا»

سعید زین‌العابدینی تجربه‌ی ساخت سه فیلم کوتاه را در کارنامه دارد اما اسرا را نخستین کار جدی خود می‌داند. زین‌العابدینی پیش از این به مدت یک ‌سال و نیم مدیر روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران بود. و برای مدتی مدیر روابط عمومی اداره تئاتر، مسئول اتاق خبر مرکز هنرهای نمایشی، مسئول اتاق خبر جشنواره روستا، مدیر روابط عمومی نشر ماه‌ریز، نشر کتاب نادر و نشر افق را نیز برعهده داشته است. وی همچنین دو نمایشنامه «چاه» و «تاول» را کارگردانی کرده و برای نشریات متعددی از جمله نشاط، عصرآزادگان و نوروز هم مقالاتی نوشته است.
گفت‌وگو با علی اعلایی کارگردان فیلم کوتاه «گوینده»

گفت‌وگو با علی اعلایی کارگردان فیلم کوتاه «گوینده»

فیلم کوتاه گوینده از پس داستانی فرعی «فرش ایرانی» را محور قرار می‌دهد. این فیلم پیش از این جایزه بهترین کارگردانی چهارمین دوره جشنواره دانشجویی نهال را دریافت کرده است. علی اعلایی یکی از کارگردان‌های این فیلم فیلمسازی را در انجمن سینمای جوانان ایران آغاز کرده و به جز فیلمسازی؛ تصویربرداری، تدوین و صدابرداری فیلم‌های کوتاه زیادی را نیز برعهده داشته است.
گفت‌وگو با کاوه مظاهری کارگردان فیلم کوتاه «موچین»

گفت‌وگو با کاوه مظاهری کارگردان فیلم کوتاه «موچین»

فیلم کوتاه جایگاه گزیده‌گویی است. درست به همین دلیل روایت‌های «مینیمال» در این حیطه بسیار مورد توجه‌اند. هستند فیلمسازان بسیاری، که با این هدف فیلم می‌سازند اما عملا فیلم‌هایشان روایت‌های ناتمام و الکنی‌‌ست تا «مینیمال». فیلم کوتاه موچین یکی از معدود فیلم‌های کوتاهی است که کاملا بر قواعد این سبک استوار است. در حالی‌که سازنده‌اش می‌‌گوید، زمان ساخت فیلم اصلا به المان‌های داستان مینیمال یا سینمای مینیمال فکر نکرده است.
آرشیو
آخرین خبرها