بررسی آثار «اینگمار برگمان» در سینماتک

بررسی آثار «اینگمار برگمان» در سینماتک

اولین جلسه نقد و بررسی دوره‌ سه ماهه سی و ششم (پائیز 8۶) سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش گزیده‌ای از فیلم‌های اینگمار برگمان اختصاص دارد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، در ادامه برنامه‌های یادی از بزرگان سینما، فیلم نور زمستانی محصول 19۶3 به مدت 81 دقیقه با زیرنویس فارسی پنجشنبه ۳ آبان به نمایش درمی‌آید.
«محسن مخملباف» جایزه‌ ویژه‌ جشنواره‌ ملودیست را گرفت

«محسن مخملباف» جایزه‌ ویژه‌ جشنواره‌ ملودیست را گرفت

محسن مخملباف کارگردان سینمای ایران برای یک عمر فعالیت هنری جایزه‌ گوزن طلایی جشنواره‌ ملودیست را از رییس جمهور اکراین گرفت. این کارگردان که برای ریاست داوری این جشنواره در شهر کیف حضور یافته است، روز 20 اکتبر ـ 28 مهر ماه ـ روز گذشته جایزه ویژه گوزن طلایی جشنواره را برای یک عمر فعالیت هنری دریافت کرد. مخملباف رییس هیات داوران این دوره‌ جشنواره‌ فیلم اوکراین را که از 20 تا 28 اکتبر در کشور اوکراین برپا است را برعهده دارد.
استفاده از کلیه‌ اماکن و خدمات شهرداری تهران برای تولید فیلم رایگان شد

استفاده از کلیه‌ اماکن و خدمات شهرداری تهران برای تولید فیلم رایگان شد

استفاده از خدمات شهرداری تهران، تمامی اماکن و زیر مجموعه آن مانند بوستان‌ها، آتش نشانی و امثال آن برای تولید فیلم‌های سینمایی رایگان شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی اتحادیه تهیه‌کنندگان، سیدغلامرضا موسوی دبیر شورای تولید اتحادیه تهیه‌کنندگان و توزیع فیلم سینمای ایران با بیان این مطلب افزود: به دنبال دیدار گروهی از اعضای شورای مرکزی و شورای تولید با احمد مسجدجامعی رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران برخی از مشکلات کنونی سینمای ایران به اطلاع ایشان رسید و ایشان با تاکید بر مساعدت شورای شهر تهران به منظور حل و فصل مشکلات نخستین اقدام را برای حل آنچه به شهرداری تهران مربوط می‌شد، انجام دادند.
«مهدی مصطفوی» رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شد

«مهدی مصطفوی» رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شد

طی حکمی از سوی محمدحسین صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهدی مصطفوی به‌عنوان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منصوب شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در حکم صفار هرندی خطاب به مصطفوی آمده است: به استناد ماده‌ ۱۴ اساس‌نامه‌ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رای اکثریت قاطع شورای عالی سازمان و تایید رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله‌العالی، جنابعالی به مدت سه سال به سمت ریاست سازمان منصوب می‌شوید.
63 کشور برای اسکار خارجی رقابت می‌کنند

63 کشور برای اسکار خارجی رقابت می‌کنند

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی 63 فیلم را به عنوان نمایندگان کشورشان برای رقابت در رشته بهترین فیلم خارجی در هشتادمین دوره جوایز اسکار واجد صلاحیت شناخت. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» رکورد 63 فیلم شامل دو کشور آذربایجان و ایرلند می‌شود که برای اولین بار نمایندگان‌شان به فهرست فیلم‌های صاحب شانس برای اسکار خارجی (غیر انگلیسی زبان) راه یافته است.
امضای قرارداد سینمای ایران با بنیاد «انسینی» برزیل

امضای قرارداد سینمای ایران با بنیاد «انسینی» برزیل

مدیر دفتر جشنواره‌ها و مجامع بین‌الملل معاونت سینمایی گفت: در ملاقاتی که هیات اعزامی معاونت سینمایی با موسسه «انسینی» برزیل(معادل بنیاد سینمایی فارابی در ایران) انجام داد، راهکارهای اجرای تفاهمات و تبادل تجارب سینمایی بررسی شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی سینمای ایران، در پی دیدار رسمی معاونت امور سینمایی کشور از برزیل و کلمبیا، مدیر دفتر جشنواره‌ها و مجامع بین‌الملل معاونت سینمایی به تشریح دستاوردهای این سفر پرداخته و از امضای یک تفاهم‌نامه مهم سینمایی در جریان این دیدار خبر داد.
«سقوط امپراتوری رم» در موزه سینما روی پرده می‌رود

«سقوط امپراتوری رم» در موزه سینما روی پرده می‌رود

فیلم سقوط امپراتوری رم ساخته آنتونی مان در هشتمین نشست کانون فیلم تاریخ روز پنجشنبه 26 مهر ماه سال جاری ساعت 10 در موزه سینما به نمایش درمی‌آید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در جلسه نقد و بررسی این فیلم علی بیگدلی استاد تاریخ و یک منتقد سینما حضور دارند.
«میلوش فورمن» رئیس هیات داوری جشنواره مراکش شد

«میلوش فورمن» رئیس هیات داوری جشنواره مراکش شد

میلوش فورمن کارگردان برجسته اهل جمهوری چک به عنوان رئیس هیات داوری هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مراکش معرفی شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره در ماه دسامبر برگزار می‌شود و فیلم‌های منتخب برای بخش مسابقه بین‌المللی این رویداد در نیمه ماه نوامبر معرفی می‌شوند.
فراخوان جایزه «کتاب سال سینمای ایران»

فراخوان جایزه «کتاب سال سینمای ایران»

فراخوان جایزه «کتاب سال سینمای ایران» توسط خانه سینما اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی خانه سینما، جامعه اصناف سینمای ایران برای نخستین بار جایزه کتاب سال سینمای ایران رابه منظور ابراز قدرشناسی و جلب توجه ویژه جامعه به فرهنگ مکتوب سینمایی که بدون تردید در پیشبرد تعالی و توسعه سینمای کشور تاثیر ویژه ای دارند اهدا خواهد کرد.
سینما «ایوان عطار» سعدآباد افتتاح می‌شود

سینما «ایوان عطار» سعدآباد افتتاح می‌شود

سالن نمایش فیلم «ایوان عطار» مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تهران با پایان مراحل مختلف بازسازی، از روز چهارشنبه هفته جاری با اکران فیلم کلاغ پر و ظرفیت ۴۵0 صندلی به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی موسسه سینماشهر، بازسازی اساسی سالن نمایش تالار ایوان عطار مجموعه سعدآباد تهران از اواسط مردادماه سال جاری با حمایت نظارت و مشارکت موسسه سینماشهر وابسته به معاونت سینمایی وزارت ارشاد آغاز شد.
آمار نخستین موفقیت‌های بین‌المللی سینمای ایران منتشر شد

آمار نخستین موفقیت‌های بین‌المللی سینمای ایران منتشر شد

«موزه سینما» آماری از نخستین دعوت بین‌المللی از سینمای ایران در سال 131۶ و نیز اولین جوایز کسب شده توسط سینماگران ایرانی در جشنواره‌های برون‌مرزی را منتشر کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی موزه سینما، نخستین دعوت از سینمای ایران برای حضور بین المللی در سال 131۶ به وسیله جشنواره ونیز صورت گرفت. این موضوع در نامه وزیر کشور وزارت داخله به نخست وزیر وقت مطرح شده است.
شورای عالی تهیه‌کنندگان و توزیع‌کنندگان سینما تصویب شد

شورای عالی تهیه‌کنندگان و توزیع‌کنندگان سینما تصویب شد

در بیانیه مشترک مدیر عامل خانه سینما و مدیر کل ارزشیابی و نظارت سینمای حرفه‌ای تشکیل شورای عالی تهیه‌کنندگان و توزیع‌کنندگان سینمای ایران به تصویب رسید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی معاونت سینمایی، در جلسه‌ای با حضور مهندس جعفری جلوه، سیدرضا میرکریمی مدیر عامل خانه سینما، محمود اربابی مدیر کل ارزشیابی و نظارت، علیرضا رضاداد مشاور عالی معاون سینمایی و نمایندگان تشکل‌های تهیه‌کنندگی شامل مرتضی شایسته، منوچهر محمدی، عزیزالله حمیدنژاد بیانیه‌ای مشترک مورد بحث و در نهایت تصویب حاضران قرار گرفت.
شب‌های «کانون فیلمنامه‌نویسان» برگزار می‌شود

شب‌های «کانون فیلمنامه‌نویسان» برگزار می‌شود

شب‌های کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی خانه سینما، سلسله برنامه‌های جدید کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران که «شب‌های کانون» نام دارد، با نمایش فیلم‌های برگزیده تاریخ سینمای کشورمان در گونه‌های مختلف که با تحلیل و گفتگو همراه خواهد بود.
ایران و اتریش در «تخت جمشید» سینما می‌سازند

ایران و اتریش در «تخت جمشید» سینما می‌سازند

مجموعه تاریخی تخت جمشید با همکاری یک شرکت ایرانی و اتریشی به استاندارد یک مجموعه تاریخی جهانی مجهز می‌شود و ساخت سالن نمایش فیلم، از جمله برنامه‌ها برای مجهز سازی بزرگترین بنای تاریخی ایران است. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سینمای ایران، گرون برگرو هلموت رگ وارت روسای شرکت‌های صدا و نور در کار تجهیز موزه‌ها و مجموعه‌های آثار باستانی و امور معماری با محمد کیارشی سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در وین، دیدار و پیرامون طرح تخت جمشید گفت وگو کردند.
نیکی کریمی به جشنواره توکیو می‌رود

نیکی کریمی به جشنواره توکیو می‌رود

نیکی کریمی کارگردان و بازیگر سینمای ایران برای نمایش آخرین ساخته‌ سینمایی‌اش چند روز بعد در بخش مسابقه‌ آسیایی جشنواره‌ توکیو عازم ژاپن می‌شود. جشنواره‌ توکیو که از 20 تا 28 اکتبر برگزار می‌شود، قرار است این فیلم را که براساس طرحی از نیکی کریمی و با فیلم‌نامه‌ای از شادمهر راستین جلوی دوربین رفته است، به نمایش بگذارد.
جزییات جایزه‌ «آسیاپاسفیک» به ‌روایت عضو ایرانی هیات ‌انتخاب

جزییات جایزه‌ «آسیاپاسفیک» به ‌روایت عضو ایرانی هیات ‌انتخاب

طی مراسم در سنگاپور نامزدهای اولین دوره جایزه سینمای «آسیاپاسفیک» معرفی شدند و سینماگران ایرانی با 8 نامزدی در 8 رشته از 9 رشته جوایز، موفق‌ترین کشور منطقه «آسیاپاسفیک» لقب گرفتند. محمد اطبایی عضو ایرانی هیات انتخاب این جایزه در توضیح جزییات این جایزه گفت: از روز دوشنبه 2 مهر ماه هیات انتخاب کار خود را در شهر بریسبان استرالیا آغاز کرد و اولین نکته برای ما رسیدن به شیوه‌ای برای بازبینی تمامی فیلم‌ها بود.
اکران شش فیلم اقتباسی تاریخ سینما در سینما تک سپیده

اکران شش فیلم اقتباسی تاریخ سینما در سینما تک سپیده

شش فیلم اقتباسی تاریخ سینما در ماه‌های مهر و آبان، روی پرده سینما تک سپیده می‌روند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، دو فیلم سینمایی کلکسیونر و آن بالا کسی مرا دوست دارد از ساخته‌های ویلیام وایلر و رابرت وایز، روز یکشنبه 22و 29 مهر، معجزه در میلان و پلی در دور دست به کارگردانی ویتوریو دسیکا و ریچارد آتن بورو ۶ و 12 آبان و سابرینا و هملت ساخته بیلی وایلدر و لارنس اولیویر، روزهای 20و 27 آبان به نمایش در می‌آیند.
«حنا مخملباف» جایزه ویژه سن سباستین را گرفت

«حنا مخملباف» جایزه ویژه سن سباستین را گرفت

فیلم سینمایی بودا از شرم فروریخت ساخته حنا مخملباف جایزه ویژه پنجاه و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سن سباستین را از آن خود کرد. مراسم اختتامیه جشنواره سن سباستین شب گذشته در اسپانیا برگزار شد و فیلمساز 18 ساله ایرانی جایزه ویژه هیات داوران به ریاست پل آستر نویسنده، فیلمساز بریتانیایی را گرفت.
آرشیو
آخرین خبرها